Wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim Gminy Piaseczno

Poniżej publikujemy oficjalne wyniki głosowania w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie. W głosowaniu wzięło udział 1474 osób, w tym 1278 osób zagłosowało poprawnie. Projekty wybierano internetowo w dniach 1 września – 1 października br., a za pomocą papierowych kart głosowano w dniach 1 września – 17 października.

WYNIKI GŁOSOWANIA W BUDŻECIE OBYWATELSKIM GMINY PIASECZNO

Poniżej znajdują się wyniki głosowania uwzględniające ważne głosy, oddane w poszczególnych kategoriach. Oficjalne statystyki głosowania znajdują się na stronie: piaseczno.budzet-obywatelski.org/wyniki.

Aby projekt został wybrany Regulamin Budżetu Obywatelskiego wymaga spełnienia dwóch kryteriów:
- Wybiera się projekty, zgodnie z ich popularnością tak, aby suma kosztów ich realizacji nie przekroczyła 250 tys. zł dla projektów lokalnych (w każdym z obszarów terytorialnych) oraz 400 tys. zł dla projektów ogólnomiejskich.
- Wybiera się projekty, które otrzymały minimum 10% głosów w swoich kategoriach.

Jednakże, ze względu na wolne środki w puli Budżetu Obywatelskiego Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno zdecydował się rekomendować do realizacji również projekty, które spełniają tylko jedno spośród dwóch powyższych kryteriów.

KOLOREM ZIELONYM oznaczone projekty spełniające dwa powyższe kryteria
KOLOREM JASNOZIELONYM oznaczone projekty spełniające jedno kryterium z dwóch powyższych.

WYNIKI GŁOSOWANIA W BUDŻECIE OBYWATELSKIM GMINY PIASECZNO

Statystyki głosowania wraz z opisami projektów znajdują się na stronie piaseczno.budzet-obywatelski.org/wyniki