Próbna ewakuacja starostwa

11 października 2017 roku około godz. 14:30 przeprowadzona zostanie próbna ewakuacja starostwa przy ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie. W związku z tym od godz. 7:00 rano zamknięty będzie parking przed budynkiem (naprzeciwko wejścia), a sam urząd będzie czynny w ograniczonym zakresie. W ramach ćwiczeń ewakuowane będą wszystkie osoby - w tym również przebywający w budynku interesanci.

PRÓBNA EWAKUACJA STAROSTWA

Ewakuacja jest częścią z zaplanowanych wcześniej ćwiczeń obronnych, które zgodnie z „Programem szkolenia obronnego Województwa Mazowieckiego” 11 i 12 października odbędą się w starostwie pod kryptonimem INDUSTRIA 2017. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. (ws. ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych) podobne ćwiczenia powinien, co najmniej raz na 2 lata, przeprowadzać każdy właściciel lub zarządca obiektu przeznaczonego dla ponad 50 osób.