Drogi rowerowe połączą trzy gminy

Powstały niedawno pas dla rowerów przy ulicy Kościuszki to jedynie niewielki fragment systemu dróg rowerowych, które wkrótce połączą trzy sąsiadujące ze sobą gminy.

DROGI ROWEROWE POŁĄCZĄ TRZY GMINY

W ramach przebudowy skweru Kisiela, przy ulicy Kościuszki został niedawno wytyczony pas dla rowerów. Pomalowany na czerwony kolor fragment jezdni ma na razie jedynie około 110 metrów długości.

– Pas drogowy przeznaczony dla ruchu rowerów ma kolor czerwony ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o to, żeby był widoczny dla innych uczestników ruchu, gdyż został wytyczony w istniejącym pasie drogowym – mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Wytyczony pas dla rowerów to jednak tylko niewielki fragment projektowanej sieci tras rowerowych, które wkrótce połączą trzy gminy: Piaseczno, Konstancin-Jeziornę i Górę Kalwarię.

– Pas dla rowerów w ciągu ulicy Kościuszki został zaprojektowany od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II/Chyliczkowską do skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza – informuje Beata Marzęcka kierownik Referatu ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno.

Będzie on częścią sieci tras rowerowych, która powstanie w ramach projektu „Budowa Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych na terenie gmin: Konstancin – Jeziorna, Góra Kalwaria, Piaseczno”. Projekt ten jest współfinansowany ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

W rakach projektu, na terenie trzech sąsiadujących za sobą gmin – Piaseczna, Konstancina-Jeziorny i Góry Kalwarii – powstanie łącznie ponad 86 km dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą (czyli m.in. stojakami na rowery i stacjami naprawczymi). Całkowita wartość tego projektu to 13 323 644,74 zł, a kwota dofinansowania – 10 506 161,30 zł.

UMiG Piaseczno