Menu
A+ A A-

Alzheimer - spotkanie z autorką książki Usypiając ojca

17 listopada 2017 roku zapraszamy wszystkich opiekunów osób starszych oraz tych, którzy mają w rodzinie lub kręgach znajomych chorych na demencję lub Alzheimera, na spotkanie z panią Glorią Hide, autorką książki “Usypiajac ojca” (jest to prawdziwa historia córki opiekującej się chorym ojcem właśnie na Alzheimera).

ALZHEIMER - SPOTKANIE Z AUTORKĄ KSIĄŻKI USYPIAJĄC OJCA

W związku z tym, że wrzesień był międzynarodowym miesiącem Chorych na Alzheimera Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje spotkanie z autorką książki mającą spore doświadczenie w opiece nad chorymi na Alzheimera, oraz która czynnie współpracuje ze stowarzyszeniami zajmującymi się tą chorobą w Polsce oraz jest zaangażowana w tworzenie i wspieranie grup wsparcia dla opiekunów.

Na spotkaniu zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- Trudności z rozpoznaniem choroby w fazie początkowej.
- Czy szybkie rozpoznaje gwarantuje wyleczenie?
- Opieka domowa nad chorym chodzącym.
- Chory leżący – jak zapewnić opiekę?
- Co w sytuacji, gdy rodzina nie pomaga?
- Dylematy moralne związane z opieką.
- Godność Chorego.
- Problemy i obciążenie opiekuna a obowiązki Państwa.
- Czy czują Państwo potrzebę utworzenia grupy wsparcia dla opiekunów osób chorych na Alzheimera i demencję?

Wymiana myśli wśród uczestników. ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 listopada 2017 roku w godz. 17.00-19.00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie przy ul. Wojska Polskiego 54.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.