Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Tadeusz Kościuszko w Wólce Prackiej - Złotokłos z Nutką Historii

30 listopada 2017 roku od godz. 18.00 Klub Kultury w Złotokłosie zaprasza na spotkanie pn.: Złotokłos z Nutką Historii nt.: Tadeusz Kościuszko w Wólce Prackiej. Miejsce: budynek OSP Złotokłos przy ul. 3 Maja 30 w Złotokłosie. Obecny rok został ustanowiony rokiem Tadeusza Kościuszki. W zeszłym miesiącu obchodziliśmy obchodziliśmy 200 rocznicę jego śmierci. W związku z tym chciałem Państwu przybliżyć w jaki sposób postać pierwszego naczelnika rewolucji 1794 roku była związana z naszymi okolicami. Konkretniej ujmując z Wólką Pracką i co sprowadziło go w te strony. W jaki sposób, za pomocą czego do dziś przetrwała pamięć o nim w naszych okolicach. Gdzie o nim pamiętają. Zapraszamy na spotkanie!

TADEUSZ KOŚCIUSZKO W WÓLCE PRACKIEJ - ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII

Prelegentem na spotkaniu będzie Piotr Prawucki, członek Klubu Poszukiwaczy Historii, który przybliży postać pierwszego naczelnika rewolucji 1794 roku i to, w jaki sposób był związany z naszymi okolicami, z naszą gminą. – Skupię się głównie na Wólce Prackiej, w której stał obozem i powiem co sprowadziło go w te strony. Pragnę również przybliżyć w jaki sposób pamięć o nim przetrwała w naszej gminie, jak w ciągu lat go upamiętniano - zachęca Pan Piotr.