III Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów Stacja Runów

2 grudnia 2017 roku odbędą się Mikołajkowe Wyścigi Psich Zaprzęgów, w których wystartują zawodnicy konkurujący o to by stanąć na podium i otrzymać medale prosto z rąk Burmistrza Gminy Piaseczno, Starosty Powiatu Piaseczyńskiego, jak i Sołtys miejscowości Runów. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w trzeciej edycji Psich Zaprzęgów – Przystanek Runów.

MIKOŁAJKOWY WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW STACJA RUNÓW

Za merytoryczne przygotowanie imprezy odpowiadać będzie Hodowla Psów Zaprzęgowych z Klanu Wydry oraz Takuna, którzy wspólnie z pozostałymi organizatorami przygotowywali wcześniejsze imprezy. Zawodnicy wyruszą w trasę wyznaczoną na terenie Lasu miejscowości Runów należącego do Nadleśnictwa Lasu Chojnowskiego w zupełnie świątecznych przebraniach – ich pupile również. W trakcie dnia przewidziane zostały konkurencje zarówno dla profesjonalistów jak i dla amatorów, stąd zapraszamy do dwóch najprostszych do rozpoczęcia sportów: canicross (bieg z psem na smyczny) oraz bikejoring (jazda na rowerze ciągniętym przez psa).

Mikołajkowy Wyścig Psich Zaprzęgów w Runowie program:
9:00 - Otwarcie bram ośrodka
9:00 - 10:00 Rejestracja zawodników, weryfikacja dokumentów
10:30 - Zamknięcie biura zawodów
10:00 - 11:00 Odprawa weterynaryjna i techniczna
11:00 - Oficjalne rozpoczęcie zawodów i odprawa zawodników
11:00 - Pociąg wyrusza z Piaseczna, ze stacji głównej ul. Sienkiewicza 14
11:30 - Przyjazd pociągu do Runowa
12:00 - START PIERWSZEGO ZAPRZĘGU W WYŚCIGACH
14:30 - Podsumowanie wyników i wręczanie nagród dla uczestników
15:30 - Odjazd pociągu z Runowa do Piaseczna
15:45 - Przeniesienie się do Kawiarni Meksykańskej oraz zgromadzenie przy ogniskach (wieczór maszera)