Bobroteka - nowy punkt biblioteczny w Bobrowcu

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno wraz z radą sołecką Bobrowca oraz mieszkańcami otwiera nowy punkt biblioteczny - Bobrotekę. Punkt zlokalizowany jest na poddaszu budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowcu, na ul. Mazowieckiej 27 i powstał dzięki staraniom pani sołtys Agnieszki Prusaczyk, rady sołeckiej, szczególnie pani Jolanty Bylicy, mieszkańców, którzy przynosili książki w darach oraz dyrektora Biblioteki Publicznej, pana Łukasza Załęskiego. Bobroteka zawiera księgozbiór dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz gry planszowe. Przez miesiąc udało nam się zebrać siedemset woluminów – część zakupiono w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, część podarowali mieszkańcy, część biblioteka.

BOBROTEKA - NOWY PUNKT BIBLIOTECZNY W BOBROWCU

Wśród księgozbioru znajdują się m.in. książki Cobena, Cherezińskiej, Schmitta, Krajewskiego czy Tolkiena. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zachęcamy również do przynoszenia swoich książek w darze. W budynku OSP działa także bookcrossing – można oddać swoje książki i wybrać inne wśród tych, które przynieśli mieszkańcy. Do biblioteki można będzie się zapisać bądź korzystać z kart, które otrzymali Państwo w innej placówce Biblioteki Publicznej. Zachęcamy do korzystania z Bobroteki – w każdy czwartek w godz. 17.30-18.30.

Bobroteka punkt biblioteczny
ul. Mazowiecka 27