Menu
A+ A A-

Debata Przyszłość Młodzieżowych Rad - nowelizacja artykułu 5b

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno zaprasza na debatę nt.: Przyszłość młodzieżowych rad - nowelizacja artykułu 5b, która odbędzie się 9 grudnia 2017 r. o godzinie 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5. Wpisuje się ona w cykl wydarzeń podczas wielomiesięcznych, ogólnopolskich konsultacji mających na celu wypracowanie postulatów do zmiany Ustawy o Samorządzie Terytorialnym w kwestii młodzieżowych rad.

DEBATA PRZYSZŁOŚĆ MŁODZIEŻOWYCH RAD - NOWELIZACJA ARTYKUŁU 5B

W wydarzeniu będą brać udział uczestnicy mazowieckiego kongresu młodzieżowych radnych, którzy przez parę dni będą pracować nad materią ustawy.

DEBATA PRZYSZŁOŚĆ MŁODZIEŻOWYCH RAD - NOWELIZACJA ARTYKUŁU 5B

W ramach konsultacji do ośmiu miast wojewódzkich, na przestrzeni paru miesięcy zjadą się młodzieżowi radni z całej Polski, aby wspólnie wypracować postulaty, które następnie zostaną przekazane do prac Parlamentarnego Zespołu ds. Wspierania Młodzieżowych Rad przy JST. Jest to wydarzenie bezprecedensowe, ponieważ założenia aktu prawnego powstawać będą w środowisku młodych aktywistów i obywateli.Działanie w młodzieżowych radach to świetna lekcja zarządzania i odpowiedzialności. Młodzi ludzie w ich strukturach pragną działać na rzecz ojczyzny oraz społeczeństwa obywatelskiego. Chcą świadomie podejmować decyzje, dbać o pewne obszary życia publicznego, a także mieć wpływ na prawodawstwo, które ich dotyczy. Młodzieżowe rady to swego rodzaju unikat. Nie ma drugiego takiego wzorca na świecie. Należy być z tego dumnym, ale także pielęgnować i działać na rzecz rozwoju. https://www.facebook.com/events/878272489004124/