Pierwsza debata samorządowa w Piasecznie - 10 lutego 2018 r.

2018 rok jest rokiem wyjątkowym. To w tym roku wybierzemy na nowo burmistrzów, wójtów i radnych. Dlatego jako Gazeta Lokalna Stacja Południe postanowiliśmy zorganizować pierwszą w tym roku debatę samorządową. Na nią zaprosiliśmy wszystkie partie polityczne, które przewijają się w ogólnopolskich sondażach, a także lokalne komitety. Swój udział potwierdzili: Prawo i Sprawiedliwość - Pan Wojciech Ołdakowski, Platforma Obywatelska - Pan Daniel Putkiewicz, Polskie Stronnictwo Ludowe - Pan Józef Zalewski, Nasza Gmina, Nasz Powiat - Pan Jan Adam Dąbek, Nowoczesna - ?, Kukiz'15 - ?. Zaproszenie otrzymali: Porozumienie dla Polski, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partia Razem, KWW Nasz Sport i Kultura, KWW M.J Batyckiej-Wąsik, Burmistrz Konstancina i Burmistrz Góry Kalwarii.

PIERWSZA DEBATA SAMORZĄDOWA W PIASECZNIE 2018

Nie zabraknie także lokalnych społeczników, którzy utworzą tzw. Radę Społeczną: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Józefosław Nasz Wspólny Dom, Stowarzyszenie Wólki Kosowskiej i Kosowa, Piaseczyńska Rada Seniorów. Zaproszeni społecznicy będą mogli zadawać pytania kandydatom w wyborach samorządowych.

Debata samorządowa, będzie składała się z trzech części:
I panel to cztery pytania moderatora dotyczące: zmian w kodeksie wyborczym, walki ze smogiem, gospodarce komunalnej i finansom publicznym.
II panel to pytania ze strony tzw. Rady Społecznej.
III panel to pytania od mieszkańców.

Debata odbędzie się 10 lutego 2018 roku w godzinach 15:00 - 18:00. Miejsce: sala konferencyjna w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno (ul. Kościuszki 5 w Piasecznie).

Będziemy na bieżąco Was informować o wszystkich informacjach dotyczącej tej debaty. Mam nadzieję, że będziecie z nami 10 lutego 2018 roku.

Gazeta Lokalna Stacja Południe