A+ A A-

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - zapraszamy seniorów i nie tylko na debatę społeczną w Piasecznie

Policjanci wspólnie z władzami miasta i gminy Piaseczno zapraszają na cykl debat społecznych skierowanych szczególnie do seniorów. Tematem przewodnim będą niebezpieczeństwa związane oszustwami na tzw. fałszywego policjanta lub wnuczka. Pierwsze zaplanowane spotkanie odbędzie się 7 lutego o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Piasecznie. Zapraszamy.

POROZMAWIAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE - ZAPRASZAMY SENIORÓW I NIE TYLKO NA DEBATĘ SPOŁECZNĄ W PIASECZNIE

Na terenie Gminy Piaseczno odnotowano wzrost aktywności osób próbujących dokonać wyłudzeń i oszustw od seniorów popularną metodą “na wnuczka” i “na policjanta”.

Gmina Piaseczno wraz z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie rozpoczęła wspólną akcję edukacyjną mającą na celu uświadomienie osobom starszym oraz ich otoczeniu niebezpieczeństwa, jakie im grozi. W ramach kampanii informacyjnej odbędzie się cykl spotkań z organizacjami senioralnymi oraz mieszkańcami, a także akcja informacyjna w mediach. To wszystko w ramach programu profilaktycznego "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ".

Pierwsze spotkania odbędą się 7 oraz 13 lutego 2018 roku o godzinie 12.00 w Centrum Kultury w Piasecznie. Zapraszamy! A informacje o metodach działania oszustów, przekaż dalej! Niech cała Polska usłyszy i zapamięta: "Prawdziwy policjant nigdy nie żąda, byś wypłacił mu swoje pieniądze".

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie