Impreza dla seniorów w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie

3 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie odbędzie się impreza dla seniorów, wieńcząca wspólną akcję Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno oraz Komendy Powiatowej Policji o nazwie Seniorze strzeż się. Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

IMPREZA DLA SENIORÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W PIASECZNIE

W ramach akcji przeprowadzono kilkadziesiąt spotkań z seniorami, w trakcie których docierano do seniorów z wiedzą jak ustrzec się przed wyłudzeniami pieniędzy metodą “na wnuczka” i “na policjanta”. Organizatorzy starali się jak najszerzej dotrzeć z informacją do osób starszych, poprzez rozwieszenie ponad 250 plakatów, przeprowadzenie akcji informacyjnej w mediach a także wysłanie do mieszkańców ostrzeżenia za pomocą gminnego systemu powiadamiania SMS.

W czasie imprezy 3 marca odbędą się spotkania z dzielnicowymi, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy na fantomach i zajęcia z samoobrony dla seniorów. Chętni skorzystać będą mogli z podstawowych badań medycznych oraz konsultacji z kominiarzami. Uczestnicy zajęć otrzymają odblaski a Piaseczyńska Rady Seniorów będzie rozdawać Kartę Seniora. Na odwiedzających będzie czekać ciepły poczęstunek. Zapraszamy seniorów do szkoły przy ul. Szkolnej 14 w godz. 10.00-14.00.