Menu
A+ A A-

Pociąg do gwiazd z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową

Czujecie pociąg do gwiazd? Jeżeli tak, to 16 czerwca 2018 roku pojedźcie na wycieczkę specjalnym pociągiem do gwiazd, którą organizuje Piaseczyńsko - Grójecka Kolej Wąskotorowa. O godz. 21.00 z Piaseczna wyruszy kolejka wąskotorowa, która zabierze Was kilkanaście kilometrów dalej – na przepiękną polanę pod lasem, gdzie odbędą się wspólne obserwacje astronomiczne. Będzie można obserwować Księżyc, Jowisza, Saturna, gwiazdy, konstelacje, przelatujące satelity, a nawet zapolujemy na Obłoki Srebrzyste.

POCIĄG DO GWIAZD Z PIASECZYŃSKĄ KOLEJĄ WĄSKOTOROWĄ

O gwiazdach będzie opowiadał znany popularyzator astronomii – Karol Wójcicki, znany z facebookowego profilu Z głową w gwiazdach. Na polanie będzie można rozłożyć koce, karimaty, czy leżaki i będziemy wspólnie obserwować niebo. Karol Wójcicki opowie na co zwracać uwagę i co w tym momencie możemy na zobaczyć. Zwróci uwagę na przelatujące i widoczne satelity, opowie o widocznych tego wieczoru planetach. Chętni będą mogli dokonać obserwacji przez teleskop. Polana w Runowie, dzięki położeniu z dala od siedzib ludzkich, jest doskonałym miejscem do obserwacji nieba ze względu na brak latarni w bezpośredniej okolicy. Polana jest więc o wiele lepszym miejscem do obserwacji nieba niż miasto.

Planowany powrót do Piaseczna jest tuż po północy. Nocny, zabytkowy pociąg sunący powoli przez uśpione pola, wioski i miasto będzie dodatkową atrakcją. Co ze sobą zabrać: koce, leżaki lub karimaty. Jeśli ktoś ma życzenie to również kiełbaski lub coś innego do upieczenia na ognisku, które organizatorzy rozpalą na polanie.

A co jeżeli będzie zła pogoda? Pogodę zaplanowaliśmy dobrą, jednak gdyby chwilowe zachmurzenie pokrzyżowało nam plany cześć wykładu będzie prowadzona przy pomocy rzutnika i ekranu. W przypadku całkowitego załamania pogody zwracane są bilety, lub przepisywane na kolejny pokaz, który odbędzie się wkrótce.

Bilety można rezerwować na stronie: www.kolejka-piaseczno.pl