Piaseczno Kocha Rower 2018

28 lipca 2018 roku od godz. 12.00 na Rynku Miejskim w Piasecznie odbędzie się kolejna impreza z cyklu „I love bike” pn.: Piaseczno Kocha Rower!

PIASECZNO KOCHA ROWER 2018

Piaseczno kocha rower” czyli całodniowy piknik rowerowy to wydarzenie skierowane do całej lokalnej społeczności, której organizatorem jest Fundacja Kult. W centrum miasta na uczestników będzie czekać specjalnie przygotowany, innowacyjny tor rowerowy pumptrack. Na torze przez cały czas trwania festiwalu odbywać się będą warsztaty z prawidłowej jazdy, pokazy oraz zawody, gdzie najszybsi zawodnicy wśród swoich kategorii zostaną nagrodzeni.

PIASECZNO KOCHA ROWER 2018

Strefa festiwalu zaopatrzona będzie w strefę wypożyczalni sprzętu rowerowego – tam, jeśli ktoś nie posiada własnego pojazdu, będzie mógł zaopatrzyć się w rower czy też kask. Ciekawą atrakcję będzie również miasteczko ruchu drogowego czy fruit bike.

PIASECZNO KOCHA ROWER 2018

Cały festiwal wzbogacony będzie w treści merytoryczne na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz prawidłowej techniki jazdy na rowerze.

PIASECZNO KOCHA ROWER 2018

Celem akcji jest dobra zabawa ale przede wszystkim zwiększenie świadomości rowerzystów i wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcje w czasie imprezy mają za zadanie zachęcić społeczność do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz pokazać, że jazda na rowerze wcale nie musi być nudna.