Zasłużeni dla Gminy Piaseczno

Po raz pierwszy w historii Piaseczna, odbyła się uroczystość nadania tytułów “Zasłużony dla Gminy Piaseczno”. Nowa godność ustanowiona została podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 18 kwietnia 2018 r. a wyróżnionych zostało pięć wyjątkowych osób.

Zasłużony dla Gminy Piaseczno

Podobnie jak godność „Honorowego obywatela Gminy Piaseczno” tytuł „Zasłużony dla Gminy Piaseczno” nadawany jest w drodze uchwały Rady Miejskiej za szczególne zasługi dla rozwoju gminy, oraz wybitne osiągnięcia w działalności gospodarczej, społecznej, ochrony zdrowia, oświaty, kultury, sportu, nauki, sztuki, i każdej innej, przyczyniającej się do pomnożenia dobrobytu wspólnoty samorządowej. Różnica jest jedynie taka, że tytuł „Honorowego Obywatela” zgodnie z nowymi zasadami zastrzeżony jest dla osób nie będących mieszkańcami gminy Piaseczno, zaś tytuł „Zasłużonego” kierowany jest właśnie dla wybitnych i zasłużonych mieszkańców.

Zasłużony dla Gminy Piaseczno

11 września 2018 r., podczas 5. Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Piasecznie tego zaszczytu dostąpili: Pani Małgorzata Szturomska oraz Panowie Stanisław Hofman, Marceli Ludwicki, Andrzej Rutkowski i Tadeusz Warsza. W uznaniu szczególnych zasług w działaniach na rzecz Gminy Piaseczno, odebrali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisława Lisa oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Obłozy pamiątkowe medale i przypinki oraz uchwały nadające godność zasłużonego. Wyróżnieni mieszkańcy złożyli także podpisy w Pamiątkowej Księdze Zasłużonych. Wiceburmistrzowie Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Magdalena Woźniak i Michał Rosa przekazali zasłużonym pamiątkowe tabliczki, kwiaty oraz kosze upominkowe pełne słodkości.

Zasłużony dla Gminy Piaseczno

Uroczystość nie obyła się bez chwil wzruszeń oraz pięknych słów jakie odznaczeni skierowali w kierunku zebranych na sali przyjaciół oraz władz gminy.

Zasłużony dla Gminy Piaseczno

Zasłużonym dla Gminy Piaseczno gratulujemy, a osoby pragnące zapoznać się z ich osiągnięciami zapraszamy do lektury pod linkiem www.piaseczno.eu/zasluzony-dla-gminy-piaseczno/