Menu
A+ A A-

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ciąg Dalszy Nastąpi, przy wsparciu Gminy Piaseczno, centrum naszego miasta nabrało nowych kolorów. Akcja, której celem było udekorowanie elementów przestrzeni zewnętrznej ręcznie wykonanymi dzianinami, zaowocowała przyozdobieniem odlewów rzeźb zwierząt Józefa Wilkonia oraz drzewek na Skwerze Kisiela pięknymi, unikatowymi dziełami z włóczki i sznurka.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

– Mamy nadzieję, że nasze spotkania nie tylko przyczynią się do integracji grupy miłośników rękodzielnictwa, ale także wpłyną na ocieplenie przestrzeni miejskiej – mówi Monika Galerczyk-Pułka ze Stowarzyszenia CDN. – Liczymy także na pozytywne reakcje ze strony mieszkańców – dodaje.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Pomysł na event narodził się podczas pierwszego spotkania piaseczyńskich rękodzielniczek w ramach Światowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

– Serdecznie dziękuję Paniom Katarzynie Jezierskiej- Tratkiewicz, Małgorzacie Jaronowskiej, Dominice Putkiewicz, Monice Gielecińskiej, Monice Zalewskiej, Urszuli Misiun i Agnieszce Dąbrowskiej za zaangażowanie i piękne dzieła, które stworzyły – dodaje inicjatorka akcji Monika Galerczyk-Pułka – dzięki nim oraz pomocy Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno udało się spełnić moje marzenie.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

Zapraszamy mieszkańców do spaceru i obejrzenia kolorowych szalików, getrów i osłonek, które od dziś będą grzały piaseczyńskie zwierzęta i drzewka w okresie jesienno-zimowym.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

*Yarnbombing to sztuka polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (architektury miejskiej, drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami.

YARNBOMBING W PIASECZNIE

informacja i foto: UMiG Piaseczno

YARNBOMBING W PIASECZNIE