Sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP na terenie gminy Piaseczno

Gmina Piaseczno dzięki wsparciu Ministerstwa Sprawiedliwości zakupiła nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej.

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

30 października 2018 roku w siedzibie jednostki OSP w Piasecznie, odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego przez Gminę Piaseczno dla jednostek OSP. Zakupu dokonano na podstawie umowy z dnia 31.08.2018 r., którą Gmina Piaseczno podpisała z Ministrem Sprawiedliwości, a dotyczyła ona powierzenia realizacji zadań z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, dla jednostek sektora finansów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego: gmin i miast na prawach powiatu z obszaru województwa mazowieckiego, polegających na nabyciu, w roku 2018, w imieniu tych jednostek na rzecz ochotniczych straży pożarnych: wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa w ramach Funduszu Sprawiedliwości.

SPRZĘT RATOWNICZY DLA JEDNOSTEK OSP NA TERENIE GMINY PIASECZNO

W uroczystości udział wzięli: wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu gminy Piaseczno.

Ministerstwo Sprawiedliwości udzieliło na realizację zadania dotację celową w kwocie 38 600,00 zł brutto. Natomiast wkład własny Gminy Piaseczno wyniósł 389,90 zł. Doposażenie jednostek, pozwoli na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa jak i jakość udzielanej pomocy osobom pokrzywdzonym.

Informacja i zdjęcia: UMiG Piaseczno