Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Zima i bałwanek Franek -Teatr Kop wystąpi w Józefosławiu

8 grudnia 2018 roku o godz. 13.00 w ramach Klubowego Teatrzyku zapraszamy na spektakl Teatru KOP pt.: Zima i bałwanek Franek. Miejsce: Klub Kultury w Józefosławiu,  ul. Urocza 14 (II piętro). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Zima i bałwanek Franek w Józefosławiu

Zima i bałwanek Frrranek – nadchodzi Zima, a wraz z nią pojawia się bałwanek Frrranek. Bałwanek uczy się tańczyć zimowego walczyka na bal Pani Zimy, ale całkiem mu to nie wychodzi. Zima próbuje go bezskutecznie nauczyć kroków. W końcu stwierdza, że zamiast uczyć się tańczyć lepiej zacząć się przygotowywać do Świąt. Razem ubierają choinkę, przygotowują Wigilię, a potem witają Nowy Rok i bawią się na zabawie karnawałowej. Następnie oboje cieszą się z zimowych wakacji – ferii – w czasie których można miło spędzać czas na zabawach na śniegu – jazda na sankach, łyżwach, nartach… Dzieci poznają nazwy miesięcy i wydarzenia związane z tymi miesiącami, oraz uczestniczą w jednej z zimowych zabaw. Wersja podstawowa spektaklu kończy się nadejściem Wiosny, a bałwanek i Zima uciekają na biegun, by uniknąć nadchodzącego ciepła. Jest też wersja kończąca się wejściem postaci św. Mikołaja.