Rekrutacja do szkół na terenie gminy Piaseczno

18 lutego 2019 roku rusza rekrutacja do klas pierwszych. Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły, do której aplikują, przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia, zaś rodzice dzieci, które chcą rozpocząć naukę w szkole spoza swojego obwodu, będą musieli złożyć wniosek.

Rekrutacja do szkół na terenie gminy Piaseczno

CEM foto Łukasz Wyleziński

Rekrutacja odbędzie się w formie elektronicznej. Aby dokonać zgłoszenia lub złożyć wniosek należy wejść na stronę oswiata.piaseczno.eu w zakładkę Rekrutacje 2019/2020.
Nowa szkoła – CEM
Rekrutacja do klas I nowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jana Pawła II 55 odbędzie się również w formie elektronicznej, a prowadzona będzie przez Szkołę Podstawową nr 5 w Piasecznie. Możliwe będzie również przyjęcie zgłoszenia lub wniosku wraz z załącznikami w formie papierowej. W takim wypadku dokumenty należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 5 im. K. K. Baczyńskiego w Piasecznie przy ul. Szkolnej 14.

Oddziały sportowe
15 marca 2019 roku rozpocznie się rekrutacja do oddziałów sportowych (klasy IV – VII) oraz dwujęzycznych (klasy VII). Informacja o nowo tworzonych oddziałach sportowych oraz dwujęzycznych będzie zamieszczona na stronach tworzących te oddziały szkół. Rekrutacja odbędzie się w formie papierowej poprzez zgłoszenie lub złożenie wniosku do prowadzącej nabór szkoły.
Rekrutacja obejmuje jedynie dzieci zamieszkałe na terenie gminy Piaseczno.