Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Film Artysta i modelka - gość Piotr Pańkowski - Sztuka Mówi w Piasecznie

20 lutego 2019 roku o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI, którego gościem specjalnym będzie Piotr Pańkowski - artysta, rysownik, wykładowca. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Film Artysta i modelka - gość Piotr Pańkowski  - Sztuka Mówi w Piasecznie

"Artysta i modelka" (hiszp.: El Artista y la modelo) – hiszpańsko-francuski dramat z 2012 roku w reżyserii Fernando Trueba. Druga wojna światowa, okupowana Francja, stary rzeźbiarz (w tej roli wybitny francuski aktor Jean Rochefort), znajduje na rynku w swoim miasteczku młodą, piękną uciekinierkę z obozu. W zamian za dach nad głową proponuje jej pozowanie do jednej ze swoich rzeźb. Pomimo dzielących ich różnic sztuka sprawia, że tych dwoje zaczyna łączyć szczególna więź złożona z zachwytu, fascynacji, podziwu dla urody i mądrości.

Piotr Pańkowski o sobie: “Studia ukończyłem na warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jacka Siennickiego. Na tej samej uczelni uzyskałem tytuł doktora sztuki. Uprawiam malarstwo, grafikę, zajmowałem się grafiką użytkową i projektowaniem wnętrz. Od wielu lat jestem wykładowcą rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury WSEiZ. Sztuka i architektura to dwa najważniejsze obszary moich zainteresowań. Jako artysta, od 35 lat czynnie zajmujący się malarstwem zorganizowałem wiele indywidualnych wystaw i uczestniczyłem w licznych pokazach zbiorowych. Tematem moich obrazów są: ludzie (postacie, portrety), zwierzęta, martwe natury (cykle przedmiotów). Operuję różnymi technikami malarskimi i rysunkowymi – oleje, gwasze, akwarele, tusz, węgiel, inkografika. Gdybym miał w jednym haśle zawrzeć swoje artystyczne credo to brzmiało by ono następująco: Patrz na świat własnymi oczami. Bliska jest mi ta sztuka która nie poddaje się modzie i uniformizacji, bliscy mi są ci artyści którzy mimo potężnego wpływu rynku i globalnej kultury zachowują swój osobisty ogląd świata.“

SZTUKA MÓWI – CYKL FILMÓW O SZTUCE - gradka dla kinomanów oraz wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu i są wzbogacone o merytoryczne komentarze. Podczas spotkań, poza wyświetlaniem ekranizacji na temat muzyki, tańca, teatru, czy sztuk wizualnych, wspólnie z moderatorami i zapraszanymi gośćmi dyskutujemy nie tylko na temat filmu ale również szeroko pojętej sztuki.