Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

A+ A A-

Tożsamość Piaseczna - Pólko, Gróbki, Kradziejów – nazwy miejscowe Piaseczna i okolic

3 marca 2019 roku o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Tematem najbliższego spotkania, będzie: Pólko, Gróbki, Kradziejów – nazwy miejscowe Piaseczna i okolic. Miejsce: Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9, sala 39. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Pólko, Gróbki, Kradziejów

Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia…” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji…

Podczas marcowego spotkania znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna, współautor publikacji “Nazwy miejscowe powiatu piaseczyńskiego. Informator krajoznawczy”– Stanisław Hofman przybliży ciekawe, często już zapomniane lub wręcz przeciwnie – ciągle funkcjonujące w ustnym przekazie mieszkańców nazwy miejscowe występujące w Piasecznie i okolicach miasta.