Spotkanie z twórcami komiksu pt.: Jeden do jednego w Piasecznie

6 marca 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z twórcami komiksu pt.: “Jeden do jednego”, który opowiada o podziemnych rozgrywkach piłkarskich w latach niemieckiej okupacji. Podczas spotkania Sebastian Sęk i Maciej Zadrąg opowiedzą o swoim pomyśle i etapach pracy nad komiksem. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Podczas spotkania będzie można otrzymać bezpłatny egzemplarz komiksu. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie z twórcami komiksu pt.: Jeden do jednego w Piasecznie

Sebastian Sęk jest mieszkańcem Piaseczna, pasjonatem historii, nauczycielem języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. W szkole tej zorganizował Izbę Pamięci z historycznymi pamiątkami z naszej okolicy i jest jej kustoszem. Dwa lata temu wydał własnym nakładem powieść o Piasecznie okresu okupacji niemieckiej, pt. „Gra o honor”. – W tym celu stworzyłem wydawnictwo SEBLING, które również realizuje projekt komiksu „Jeden do jednego”. Moja działalność wydawnicza ma na celu promować historię naszego wspaniałego miasta – mówi Sebastian Sęk. – Było dla mnie istotne, żeby ten projekt tworzyli ludzie stąd, czujący związek z naszą okolicą, dlatego do współpracy przy rysunkach zaprosiłem Macieja.
Maciej Zadrąg jest mieszkańcem piaseczyńskiej ziemi od najmłodszych lat. Również jest pracownikiem szkoły w Zalesiu Górnym, gdzie zaszczepia w młodzieży miłość do sztuki. Uczy też plastyki w Centrum Kultury w Piasecznie. Maciek wydał z pomocą gminy Piaseczno album linorytów pt. „Ulicami Zalesia”.
Komiks powstał dzięki wsparciu Gminy Piaseczno.