Menu
A+ A A-

EKO-Krauzówka – zbiórka makulatury Piaseczno

Rada Rodziców wraz z pomysłodawcą oraz koordynatorem Panem Łukaszem Cabaj i w porozumieniu z Dyrekcją, serdecznie zapraszają do udziału w projekcie EKO-KRAUZÓWKA. Czas trwania projektu: 15 kwietnia – 21 czerwca 2019 r. Miejsce: Szkoła Podstawowa Nr 2 w Piasecznie im. Ewy Krauze (wewnętrzny dziedziniec, na którym będzie ustawiony kontener na makulaturę).

EKO-Krauzówka – zbiórka makulatury Piaseczno

Cel projektu EKO-Krauzówka to podniesienie świadomości wśród uczniów szkoły nt. segregowania śmieci, odzysku surowców wtórnych, recyklingu. Zbiórka funduszy na wsparcie finansowe cele statutowe Samorządu Uczniowskiego (zakup sprzętu nagłośnieniowego do szkolnego radiowęzła).
Projekt EKO-Karauzówka skierowany jest przede wszystkim do uczniów klas 1-8 ale zachęcamy do włączenia się również rodziców i opiekunów, pedagogów, którzy zachęcaliby dzieci do segregacji surowców i do przynoszenia z własnych domów makulatury. 

Etapy projektu:
15 kwietnia – 15 maja – zbiórka makulatury wśród uczniów i nauczycieli w wyznaczonym terminie.
15 maja – 21 czerwca – wycieczka dla zainteresowanych klas do sortowni śmieci.
1 – 15 czerwca – konkurs plastyczno-techniczny – wykonanie z papieru przedmiotu, który mógłby zastąpić w życiu codziennym jego plastikowy odpowiednik. Prace wykonywane w wolnym czasie poza zajęciami szkolnymi.
15 – 21 czerwca – podsumowanie projektu (informacja ile udało się zebrać makulatury, ile pieniędzy w ten sposób pozyskano, zakup sprzętu nagłośnieniowego). Wręczenie podziękowań dla zwycięzców konkursu plastyczno-technicznego oraz firm i instytucji wspierających projekt.

Autorzy projektu: Rada Rodziców. Osoba koordynująca projekt: Łukasz Cabaj, tel. 797 179 939, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.