Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie, seksualności i miłości

14 maja 2019 roku o godz. 18.00 odbędą się WARSZTAT DLA RODZICÓW "JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O SEKSIE, MIŁOŚCI I SEKSUALNOŚCI" (II edycja). Miejsce: Przystanek Kultura w Piasecznie pl. Piłsudskiego 9. Zapisy: www.strefazajec.pl

Jak rozmawiać z dziećmi o seksie, seksualności i miłości

Bocianów już nie potrzebujemy… Jak rozmawiać z małymi dziećmi o seksie, seksualności i miłości? Głównym celem tego warsztatu jest uświadomienie rodzicom jak ważne w życiu dziecka są rozmowy z rodzicami na tematy związane z seksualnością oraz przekazanie rodzicom zasad pomocnych w rozmowach z dziećmi na „te tematy”. Program opracowany w oparciu o książki Sz. Grzelak „Dziki ojciec”, M. Babik „Tato! gdzie ja mam te plemniki” oraz E. Lubianiec „Bocianom już dziękujemy.. jak rozmawiać z dorastającymi dziećmi o seksualności” oraz doświadczenia z rozmów z dziećmi na „te tematy”. Tematy poruszane w trakcie warsztatu: Jak wykształcić u dzieci zdrowe, pełne szacunku podejście do tematów związanych z miłością i seksualnością? Kiedy rozpoczynać rozmowy o seksualności? Czy rozmawiać na „te tematy” z przedszkolakiem? Jak rozmawiać? Jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania związane z seksem? Jakiego słownictwa używać? Co rozbić, żeby ochronić dziecko przed zagrożeniami na tle seksualnym? Spotkanie trwa 3 godziny. Prowadzący:Anna Czuba, Certyfikowany Trener Umiejętności Wychowawczych i Realizator Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (rekomendowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji). Wiedzę z dziedziny psychologii wychowawczo-rozwojowej i pedagogiki zdobyła na Uniwersytecie Warszawskim (Psychologia w Wychowaniu i Nauczaniu Dziecka), na Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz w Laboratorium Psychoedukacji. Obecnie słuchacz studium psychoterapii.