Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Święto Wojska Polskiego i 94 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Związek Kombatantów RP i BWP - koło w Piasecznie, Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno oraz Proboszcz Parafii św. Anny w Piasecznie zapraszają na obchody Święta Wojska Polskiego oraz 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r., które odbędą się w najbliższy piątek 15 sierpnia 2014 roku w Piasecznie.

Święto Wojska Polskiego i 94 rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Program uroczystości w Piasecznie:
godz. 9.30
Złożenie wieńców i zapalenie zniczy przez władze powiatu piaseczyńskiego, gminy Piaseczno oraz mieszkańców:
- Cmentarz Parafialny w Piasecznie, Kwatera Wojenna 1939 - 1945
- Ogródek Niepodległościowy, róg ul. Sienkiewicza i ul. Kościuszki
godz. 10.00
Msza św. za Ojczyznę w Kościele św. Anny w Piasecznie, z udziałem Chóru Lira
godz. 11.00
Ratusz. Hołd Pamięci pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego
- złożenie wiązanek i zapalenie zniczy
- przejazd Kombatantów do Żabieńca
godz. 12.00 - 15.00
Piknik Patriotyczny - Zimne Doły koło Żabieńca
- wystąpienie okolicznościowe Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
- wystąpienia władz samorządowych oraz gości
- złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod Pomnikiem "Szaniec Nieugiętych" i Leśników Mazowieckich
- "Spotkanie z Pieśnią" - wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, występ artystyczny zespołu "Kłosowianki", ognisko, poczęstunek.