Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

19. Spotkanie z Pieśnią w Zalesiu Górnym

Z okazji Święta Niepodległości oraz 100-lecia Legionów Polskich zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w ramach 19. Spotkania z Pieśnią. Szczegóły na plakacie:

19. Spotkanie z Pieśnią w Zalesiu Górnym

Tak zachęca do udziału w wydarzeniu Ewa Kozłowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego: "Kochani,spotkamy się po raz dziewiętnasty, aby śpiewaniem uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Zaśpiewamy znane i poznamy nowe pieśni, w jak zawsze znakomitym opracowaniu Stanisława Szczycińskiego, który będzie nam akompaniował. Wysłuchamy także pięknych opowieści prof. Grzegorza Nowika. Kto bywał na “Spotkaniach z Pieśnią” ten zna atmosferę, kto nie był zapraszamy - warto. W Zalesiu Górnym 9 listopada (niedziela) o 19.00 gościć nas będzie Fundacja Odrodzenie w domu Wisłockich przy ul. Pionierów 11. Warto zajrzeć wcześniej (o 18.00) do piwnic domu gdzie Galeria PI przygotowała nową wystawę. Opowiemy także o "Wykazie Legionistów Polskich 1914-1918" który otwarty został na stronach internetowych Muzeum Piłsudskiego. Następnego dnia 10 listopada jedziemy do Sulejówka. Ruszamy bezpłatnym autokarem o 16.45 spod Ośrodka Zdrowia przy ul. Koralowych Dębów. Na miejscu będziemy mogli zwiedzić niezwykłą wystawę plenerową “Każdy Się Liczy…” Poznamy bliżej “Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918” i dowiemy się jak znaleźć w Wykazie swoich przodków. Będzie strażacka grochówka i śpiewanie przy ognisku. Pogoda uzgodniona i murowana. Do Sulejówka można dojechać także samodzielnie - każdy GPS zaprowadzi. Oba wydarzenia - otwarte. Serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów."