Menu

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.


A+ A A-

16 marca ruszają trzy nowe lokalne linie autobusowe w gminie Piaseczno

Gmina Piaseczno uruchamia od poniedziałku 16 marca trzy nowe linie autobusowe, które są odpowiedzią samorządu na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców. Dwie z tych linii skomunikują teren gminy ze szpitalem przy ul. Mickiewicza w Piasecznie. Pierwsza z nich - P1 - połączy komunikacyjnie miasto ze szpitalem. Autobusy kursować będą od ronda Mazowieckiego ulicami: Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską, Warszawską, Młynarską, Puławską, Kusocińskiego i Wojska Polskiego, drogą 721 do ul. Jarząbka, dalej Dworcową do dworca PKP, Sienkiewicza i Szpitalną do szpitala św. Anny. Powrót przewidziano ulicami Mickiewicza, Sienkiewicza, Dworcową, Jarząbka, drogą 721, Wojska Polskiego, Kusocińskiego, Puławską, Jana Pawła II, Wojska Polskiego do ronda Mazowieckiego.

Linia P3 ma natomiast ruszać spod Urzędu Miasta i jechać przez centrum miasta do szpitala, i dalej ulicami Sienkiewicza, Polskiego Państwa Podziemnego, Pod Bateriami i IV Pułku Ułanów docierać do Jazgarzewa, Wólki Pęcherskiej, Bogatek, Grochowej, Pęcherów i Łbisk. W drodze powrotnej bus również skręcać będzie do szpitala, i dalej ulicami Mickiewicza, Wojska Polskiego, Jana Pawła II, Chyliczkowską i Zgody dojeżdżać będzie do Urzędu Miasta.

Kolejna linia - P2 - ma ulepszyć komunikację na terenie Józefosławia i Julianowa. Ruszy ona spod cmentarza przy ul. Julianowskiej, a następnie ulicami Geodetów, Ogrodową, Działkową, Wilanowską, Geodetów i Julianowską dotrze do szkoły przy ul. Kameralnej. Tą sama trasą autobusy wrócą do cmentarza.

Przetarg na świadczenie usług przewozowych liniami typu „P” wygrała firma SEKAR - TRANS Sp. z o.o. z Falent. Przewoźnik ten będzie emitował własne bilety i w busach nie będą honorowane bilety ZTM. Opłaty za przejazd liniami P1 i P2 wyniosą za bilet jednorazowy pełnopłatny - 3 zł a ulgowy 1,50 zł. Bilet miesięczny pełnopłatny kosztować będzie 70 zł, a ulgowy połowę tej ceny. Pasażerowie linii P3 za przejazd zapłacą 5 zł (ulgowy 2,50 zł), a miesięczny kosztować ma 90 zł (normalny) i 45 zł (ulgowy).

Rozkłady jazdy wszystkich nowych linii opublikowane zostaną w czwartek 12 marca na stronie gminnej www.piaseczno.eu