Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Jednokierunkowa Świętojańska w Piasecznie

Wraz z zamknięciem wiaduktu w al. Kalin wykonawca modernizacji linii kolejowej Trakcja PRKiL S.A. wdrożył w sąsiedztwie wiaduktu tymczasową organizacje ruchu: m.in. na części ul. Świętojańskiej, przy której znajduje się Szkoła Podstawowa nr 1.

JEDNOKIERUNKOWA ŚWIĘTOJAŃSKA W PIASECZNIE

Przewidując wzrost natężenia ruchu w obszarze szkoły, w trosce o bezpieczeństwo uczniów i komfort rodziców dowożących dzieci do placówki, na odcinku od ronda im. Solidarności do ul. Krótkiej, wprowadzono ruch jednokierunkowy (rozwiązanie zyskało pozytywną opinię Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie). Wyjazd z obszaru szkoły przewidziano ul. 1 Maja (alternatywnie również ul. Staropolską, Rejtana). Wszystkie trasy stosownie oznakowano. Urząd Miasta i Gminy jest w stałym kontakcie z wykonawcą modernizacji linii kolejowej i na bieżąco analizuje trudności wynikające z tymczasowej organizacji ruchu. Trasa objazdów nie jest ostateczna. Wszystkie ewentualne wnioski i uwagi mieszkańców będą – po analizie UMiG –kierowane do wykonawcy inwestycji.

Wszystkich kierowców prosimy o cierpliwość i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.