Menu
A+ A A-

Wiosna w malarstwie wstążkowym - Warsztaty w Starej Iwicznej

19 i 26 marca 2019 w godz. 18.00-20.00 zapraszamy na drugie z cyklu "wstążkowych" warsztaty malarskie dla młodzieży i dorosłych pt. "Wiosna w malarstwie wstążkowym", które poprowadzi autorka stylu oraz dyrektor GOK - Jolanta Walentyna Sobolewska. Zapisy w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Starej Iwicznej przy ul. Nowej 6 lub pod nr tel. 22 757 92 09 lub kom. 504 192 208. Miejsce: GWA OKNO w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Lesznowola w Starej Iwicznej, ul. Nowa 6. 

Wiosna w malarstwie wstążkowym - Warsztaty w Starej Iwicznej

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

“Topienie Marzanny” – pożegnanie zimy powitanie wiosny z kolejką

24 marca 2019 roku o godz. 11.00 Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zaprasza na tradycyjne topienie kukły Marzanny w Głoskówce, piknik przy ognisku, catering, atrakcje dla dzieci, przejażdżki lokomotywą oraz bryczką konną po lesie. Przejazd kolejką na trasie Piaseczno – Złotokłos – Piaseczno. Zwyczaj topienia kukły Marzanny, zaliczany do tzw. magii sympatycznej, symbolizuje zakończenie zimy i nadejście wiosny, a także zapewnienie urodzajnych plonów. Przez organizatorów gwarantowana jest dobra zabawa i udany wypoczynek. Zakup biletów: www.bilety.kolejka-piaseczno.pl Serdecznie zapraszamy.

“Topienie Marzanny” – pożegnanie zimy powitanie wiosny z kolejką

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spotkanie z podróżniczką Iwoną Dąbrowską w Woli Gołkowskiej

23 marca 2019 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z podróżniczką Iwoną Dąbrowską, która opowie nam o Portugalii. Miejsce: Klub Kultury w Woli Gołkowskiej, ul. Jemioły 11. Wstęp wolny.

Spotkanie z podróżniczką Iwoną Dąbrowską w Woli Gołkowskiej

Iwona Dąbrowska - podróże to dla mnie przede wszystkim radość z odkrywania piękna świata. Dlatego nie jest tak ważne, do jak bardzo odległej krainy docieram. Choć byłam rzeczywiście daleko – na Ziemi Ognistej i w Indonezji, to jednak uważam, że wyjazd do nieznanego zakątka Polski czy Europy może przynieść równie dużo przyjemności. Rzecz w tym, by umieć dostrzec i podziwiać to, czego w codziennym pędzie nie zauważamy. A każda podróż dostarcza do tego nieograniczenie wiele okazji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kobiece Piaseczno - spotkanie z dr Ireną Eris w Piasecznie

20 marca 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na na pierwsze, inauguracyjne spotkanie z cyklu "Kobiece Piaseczno". Naszym wyjątkowym gościem będzie dr Irena Eris, farmaceutka, przedsiębiorca, założycielka i współwłaścicielka przedsiębiorstwa Dr Irena Eris oraz sieci hoteli spa. Od początku działalności firmy zajmuje się kreacją nowych produktów i zarządza procesem ich powstawania. Dr Irena Eris jest laureatką wielu prestiżowych nagród m.in.: Dama biznesu dziesięciolecia, Biznesmen roku 1999, Nagroda Kisiela za stworzenie wielkiego, średniego przedsiębiorstwa czy też Perły Biznesu 2003 za stworzenie najcenniejszej polskiej marki z nazwiska. Przede wszystkim jednak jest kobietą, która stworzyła firmę znaną w wielu krajach, udowadniając, że kobiety mają w sobie silę i determinację, aby pasję przekuć w sukces. Podczas spotkania podzieli się z nami swoją historią, która jak wiemy jest związana w dużej mierze z Piasecznem. Bo przecież Piaseczno jest również miastem kobiet - zdolnych, inteligentnych, przedsiębiorczych i niezwykłych. Miejsce: Miejski Klub Seniora w Piasecznie, ul. Dworcowa 9. Wstęp wolny. 

Kobiece Piaseczno - spotkanie z dr Ireną Eris w Piasecznie

„Projekt przedstawiający sylwetki znanych mieszkanek miasta, które swoje życie prywatne oraz zawodowe związały z Piasecznem. Dzięki temu wpływają na jego rozwój biznesowy i kulturalny, często z poczucia misji lub pasji. Większość z nas nie ma możliwości poznania bliżej tych niezwykłych kobiet, dlatego też chcielibyśmy, aby podzieliły się z nami fragmentem swojej historii, która rozgrywa się przecież w mieście, w którym i my mieszkamy. Przekonajmy się, że Piaseczno jest prawdziwie kobiece „ – Magdalena Knitter , koordynator i pomysłodawca cyklu.
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Lubelska Federacja Bardów - Wtorek z satyrą w Piasecznie

19 marca 2019 roku o godz. 20.00 zapraszamy na Wtorek z satyrą, czyli Marek Majewski zaprasza. Podczas wydarzenia wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Bilety w cenie 20 złotych. Serdecznie zapraszamy.

Lubelska Federacja Bardów - Wtorek z satyrą w Piasecznie

Lubelska Federacja Bardów (zwana w skrócie Federacją) - oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Sposobem organizacji pracy przypominająca piwnice artystyczne, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów muzyki popularnej. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

W zimowym sezonie kulturalnym, Centrum Kultury w Piasecznie rusza z nowym cyklem wydarzeń pod tytułem WTOREK Z SATYRĄ czyli Marek Majewski zaprasza. Spotkania, których autorem i gospodarzem jest znany satyryk Marek Majewski obejmuje cykl koncertów, w których udział biorą autorzy-wykonawcy z kręgu piosenki literackiej i kabaretowej. Proponujemy Państwu spotkania z satyrą w starym stylu, tj. nie będącą jedynie przerywnikiem dla śmiesznych, przebieranych scenek, jak to się dzieje w modelu kabaretu obecnie lansowanego w mediach, ale stanowiącej odrębny gatunek sztuki. Cykl nie jest nastawiony na bieżącą satyrę polityczną, ale raczej na nieco głębszą refleksję.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

O diabełku, który chciał być dobry - bezpłatne przedstawienie dla dzieci w Piasecznie

16 marca 2019 roku o godz. 13.00, 15.00 i 17.00 zapraszamy na przedstawienie pt."O diabełku, który chciał być dobry". Miejsce: Centrum Handlowe Auchan, ul. Puławska 46, Piaseczno. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

O diabełku, który chciał być dobry

Spektakl pt. „O diabełku, który chciał być dobry” opowiada historię małego biesa, który postanowi zerwać z diabelską profesją i zaprzyjaźnić się z ludźmi. Taka decyzja nie przypadnie do gustu innym wysłannikom piekieł, w tym potężnemu Lucjuszowi, który grozi srogą karą za niewykonywanie poleceń. Bohater czuje się rozdarty – z jednej strony nie chce zrazić swych ziemskich przyjaciół, z drugiej wie, że powinien spełniać swoje piekielne obowiązki.
Jakiego wyboru dokona diabełek i czy uda mu się uniknąć przykrych konsekwencji? Oprócz ciekawej, wciągającej fabuły, kolorowych kostiumów i dekoracji teatrzyk posiada również cenne walory edukacyjne - łamie stereotypy i uczy dzieci, by nie oceniać pochopnie innych, dbać o przyjaźnie i dobre relacje z otoczeniem.
Na wielbicieli lalek typu muppet czeka wyjątkowa niespodzianka. W programie przewidziano również wywiad z Babusią Jagusią, która zaprezentuje swe niezwykłe, magiczne zdolności.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kolorowo Folklorowo Ten Teatr - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

17 marca 2019 roku o godz. 14.00 i 16.00 odbędzie się spotkanie w ramach Bajkowej Niedzieli w Piasecznie, podczas której wystąpi Ten Teatr ze swoim spektaklem "Kolorowo Folklorowo". Miejsce: Sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Cykl spektakli dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Bilety w cenie 10 zł. Ilość miejsc ograniczona. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 519 388 690, 22 756 76 00 wew.18. Serdecznie zapraszamy.
Kolorowo Folklorowo Ten Teatr - Bajkowa Niedziela w Piasecznie

Kolorowo Folklorowo - w królestwie Księżniczki Muzalindy trwają przygotowania do uroczystego dorocznego festynu, który ma się odbyć w jej ukochanym ogrodzie, wśród śpiewu ptaków i szumu drzew. Muzalinda biega, jak w ukropie aby ze wszystkim zdążyć na czas. Bardzo jej zależy, aby wszystko wypadło wspaniale, gdyż na festyn została zaproszona wróżka Folklorada, która opiekuje się muzyką, śpiewem, tańcami ludowymi i ma uświetnić tegoroczną zabawę. Nie zabraknie konkursów, nauki prostych figur tanecznych i polskich zwyczajów ludowych. Będzie „kolorowo – folklorowo”, z przytupem i z muzyką graną na żywo.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Miejski spacer historyczny – ulica Chyliczkowska Piaseczno

17 marca 2019 roku o godz. 10.00  z cyklu Ulicami Piaseczna odbędzie się spacer historyczny: ulica Chyliczkowska. Zbiórka: pl. Piłsudskiego 1, ratusz. Zakończenie: „Pólko”(za mostem). Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Miejski spacer historyczny – ulica Chyliczkowska Piaseczno

„ULICAMI PIASECZNA” to cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Podczas spacerów dowiemy się o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach związanych z daną ulicą. Zobaczymy archiwalne zdjęcia. Usłyszymy wiele ciekawostek i anegdot. W marcu spacerować będziemy ulicą Chyliczkowską. O związanych z nią historiach opowiadać będzie Stanisław Hofman - znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Eliminacje gminne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

15 marca 2019 roku od godz. 9.00 odbędą się eliminacje gminne do 42 Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Miejsce: sala Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Serdecznie zapraszamy.

Eliminacje gminne do 42. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka

W sprawach organizacyjnych eliminacji gminnych Warszawskiej Syrenki prosimy o kontakt telefoniczny (519 388 690), lub mailowy pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)