Menu
A+ A A-

Chyliczkowska będzie dwukierunkowa już od nocy z 16 na 17 sierpnia 2018 roku

W nocy z 16 na 17 sierpnia 2018r. Zarząd Powiatu Piaseczyńskiego jako zarządca drogi ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie wdraża docelową, nową organizację ruchu drogowego, wprowadzającą ruch dwukierunkowy na całym dotychczas jednokierunkowym odcinku od ul. Puławskiej do ul. Armii Krajowej (DK nr 79). W weekend zostanie wykonane nowe oznakowanie poziome na dwóch kluczowych skrzyżowaniach ul. Chyliczkowskiej z ul. Puławską i ul. Warszawską. Do dnia 14 sierpnia wykonawca budowy sygnalizacji świetlnych w ul. Chyliczkowskiej zamontuje nowe oznakowanie pionowe i przeprowadzi testy działania całości skorelowanego systemu sygnalizacji. W okresie tym mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Od dnia 17 sierpnia na ul. Chyliczkowskiej będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy. Apelujemy o bardzo uważną jazdę. Poinformujmy też rodzinę i znajomych, żeby nie jeździli na pamięć i zapoznali się z nowymi oznaczeniami drogowymi.

Chyliczkowska będzie dwukierunkowa już od nocy z 16 na 17 sierpnia 2018 roku

GDDKiA przebudowała skrzyżowanie ul. Chyliczkowskiej z obwodnicą (DK 79) oraz zbudowano nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ulicami: Warszawską i Puławską. Zgodnie z nową organizacją ruchu, ze wszystkich prostopadłych ulic w ul. Chyliczkowską będzie można wkrótce skręcić w obie strony. Wyjątkiem będzie ul. Zgoda. Jadąc od strony parku pojedziemy tylko w prawo, ku obwodnicy, a od ul. Młynarskiej tylko w kierunku centrum czyli w prawo. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z ul. Warszawską i ul. Puławską oraz stosowanie się do nowych oznakowań poziomych i pionowych. Pamiętajmy, że nowa organizacja ruchu wprowadza po jednym pasie w każdym kierunku, a nie jak dotychczas dwa pasy w jednym kierunku. Kierowcy będą dodatkowo powiadomieni o zmianach za pomocą tablic informacyjnych ustawionych na początku i końcu dotychczasowego fragmentu Chyliczkowskiej jednokierunkowej.

Chyliczkowska będzie dwukierunkowa już od nocy z 16 na 17 sierpnia 2018 roku

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wilczek Milczek - bajki dla dzieci w piaseczyńskim parku

18 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 zapraszamy na spektakl dla dzieci Wilczek Milczek. W wakacje zapraszamy na rodzinne spotkania z teatrem, czyli bajki dla dzieci grane w plenerze – w Parku im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie. Spektakle rozpoczynają się zawsze o godz. 17.00 a odbywają się w ramach bezpłatnego cyklu “Bajkowe Piaseczno”.

WILCZEK MILCZEK - BAJKI DLA DZIECI W PIASECZYŃSKIM PARKU

WILCZEK MILCZEK wg Bogdana Dudko (PREMIERA) to zabawna, wzruszająca, a jednocześnie wprowadzająca w autentyczny świat flory i fauny Puszczy Białowieskiej opowieść o przyjaźni, miłości i wolności, okraszona muzyką na żywo, piosenkami i obrazami Puszczy. Zobaczymy ją w wykonaniu aktorów Teatru Czrevo i Teatru Baza – Joanny Troc i Tomasza Taranty. Scenariusz autorstwa Dagmary Widanow – literatki oraz przewodniczki po Puszczy Białowieskiej, powstał na podstawie bajki Bogdana Dudko “Wilczek Milczek”, wydanej przez Fundację “Biała Wieża”. Spektakle, przy dofinansowaniu ze środków Gminy Piaseczno, gra Teatr Baza. Udział jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

WILCZEK MILCZEK - BAJKI DLA DZIECI W PIASECZYŃSKIM PARKU

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Święto Wojska Polskiego 2018

15 sierpnia 2018 roku zapraszamy na obchody Święta Wojska Polskiego. Na uroczystości zapraszają: Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła w Piasecznie.

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO 2018

Program uroczystości:
10.00 – Msza św. Za Ojczyznę, Kościół św. Anny w Piasecznie
11.00 – złożenie kwiatów pod Tablicą Marszałka Piłsudskiego, Ratusz

Następnie Piknik kombatantów w Pilawie, z udziałem członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Parking przy ul. Szpitalnej obok szpitala w Piasecznie

Przy ulicy Szpitalnej zostało wykonanych 78 miejsc postojowych, w tym 5 dla osób niepełnosprawnych. Po obu stronach łącznika ul. Szpitalnej z ul. Mickiewicza wykonano 21 miejsc postojowych (w tym 2 dla niepełnosprawnych), a także 6 miejsc postojowych po zachodniej stronie placu do zawracania. Pomiędzy łącznikiem Szpitalnej i Mickiewicza a ul. 2KDD, wykonano parking z 51 miejscami postojowymi (w tym 3 dla niepełnosprawnych).

PARKING PRZY UL. SZPITALNEJ OBOK SZPITALA W PIASECZNIE

Zakresem inwestycji objęty był obszar ul. Szpitalnej, na odcinku od ul. Sienkiewicza do Al. Kalin, wraz z przebudową skrzyżowania ul. Szpitalnej z ul. Bema i Sienkiewicza, budową ul. 2KDD na odcinku od ul. Szpitalnej do ul. Mickiewicza, a także budowa parkingów, łącznika Szpitalnej z Mickiewicza na wysokości szpitala, zatoki autobusowej wzdłuż tego łącznika i placu do zawracania.

PARKING PRZY UL. SZPITALNEJ OBOK SZPITALA W PIASECZNIE

Zakres prac obejmował budowę układu drogowego, kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, budowę oświetlenia drogowego oraz przebudowę kolizji infrastruktury technicznej. Długość ul. Szpitalnej – 903 m, natomiast 2KDD – 75 m. Wszystkie ciągi jezdne i miejsca postojowe posiadają odwodnienie i oświetlenie.

Inwestycja została zrobiona przez firmę Cermat Prodbet Sp. z o.o. Koszt inwestycji wyniósł 366 753 zł brutto.Obecnie trwa remont nawierzchni na odc. od ul. Bukowej do al. Brzóz przy Szkole Podstawowej nr 2, w ramach którego powstanie łącznik oraz 36 miejsc parkingowych.

źródło: UMiG Piaseczno
foto: Łukasz Wyleziński

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Korekta trasy objazdowej linii L32

W związku z oddaniem do użytku tymczasowej zawrotki oraz potrzebą zapewnienia obsługi rejonu wsi Łbiska oraz Pęchery od dnia 10 sierpnia 2018 r. od początku kursowania do odwołania wprowadza się korektę trasy objazdowej linii L32:

KOREKTA TRASY OBJAZDOWEJ LINII L32

URZĄD MIASTA - (...) – Pod Bateriami – Dworska – Główna – Królewska – Słoneczników – Zbigniewa Pawlaka – Cietrzewia – Bolesława – Chrobrego – Szkolna – JAZGARZEW-SZKOŁA

Kursowanie linii L32 obywać się będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Przywraca się funkcjonowanie przystanków:
ŁBISKA 01 i 02
ŁBISKA-SZKOŁA 01 i 02
PĘCHERY 01 i 02

Uruchamia się przystanek:
JAZGARZEW-SZKOŁA 51 zlokalizowany na terenie parkingu przy szkole podstawowej.

źródło: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=10847&l=1

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Flamenco Con Amor - Muzyka na skwerze Kisiela w Piasecznie

11 sierpnia 2018 roku o godzinie 18.00 zapraszamy na widowisko flamenco na skwerze Kisiela, podczas którego wystąpią: Zsofia Pirok, Andrzej Lewocki, Magda Navarrete, Mateo El Galito. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Kultury Latynoamerykańskiej Sollares.

FLAMENCO CON AMOR - MUZYKA NA SKWERZE KISIELA W PIASECZNIE

Zsofia Pirok – tancerka, choreograf, członek Flamen Corazon Arte.
Andrzej Lewocki - gitarzysta flamenco.
Magda Navarrete - wokalistka, tancerka, producentka muzyczna, trenerka głosu.
Mateo El Galito - słowacki pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Gdzie kupić bilet Warszawa+

Tańsze bilety z oferty Warszawa + będą dostępne w przedsprzedaży od 13 sierpnia w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM w Warszawie, a od początku września również w punkcie, który Gmina uruchomi na terenie dworca PKP w Piasecznie. Aktywacja zakupionych biletów możliwa będzie dopiero od 1 września 2018 r.

GDZIE KUPIĆ BILET WARSZAWA+

Z uwagi na to, że oferta Warszawa + na początku nie trafi do sieci biletomatów, gmina Piaseczno wraz z ZTM chce uruchomić dodatkowy Punkt Obsługi Pasażerów na terenie piaseczyńskiego dworca PKP. Punkt będzie działał najprawdopodobniej od 3 września do momentu dostosowania sieci biletomatów na potrzeby biletu metropolitalnego.

Przypominamy, że z oferty Warszawa+ będą mogli skorzystać jedynie mieszkańcy gminy, którzy posiadają Piaseczyńską Kartę Mieszkańca lub nową Piaseczyńską Kartę Dużej Rodziny, która już w sierpniu dostępna będzie na nowym nośniku Biletu Metropolitalnego.

Adresy Punktów Obsługi Pasażerów ZTM dostępne są na stronie ztm.waw.pl Najbliższy nam punkt znajduje się przy stacji metra Służew. Usytuowany jest w przejściu podziemnym w północnej części stacji, bliżej ulicy Wałbrzyskiej; w tej części stacji nie ma windy ani pochylni dla wózków – utrudniony dostęp dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami dziecięcymi.

Godziny otwarcia punktu przy stacji metra Służew:
pon. – pt.: 07:00 – 20:00
sob. – niedz.: nieczynne

O szczegółach oferty Warszawa + przeczytać można w artykule pod linkiem https://piaseczno.eu/warszawa-w-piasecznie-2/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zbiórka książek dla Klubu Seniora w Piasecznie

Kupiłeś? Przeczytałeś? Podaruj bibliotece! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno organizuje zbiórkę książek do powstającego Klubu Seniora w Piasecznie. Jeśli macie książki wydane po 2000 roku, które nie są zniszczone, a zalegają wam na półkach, możecie oddać je w darze tym, którzy na pewno jeszcze z nich skorzystają. Książki przyjmujemy w każdej placówce bibliotecznej na terenie gminy Piaseczno. Pamiętajcie jednak, żeby były to pozycje, które sami chcielibyście ujrzeć na bibliotecznych półkach – nie przyjmujemy słowników, podręczników, przewodników, zniszczonych lub wybrakowanych egzemplarzy. Godziny otwarcia bibliotek dostępne na stronie www.biblioteka-piaseczno.pl

ZBIÓRKA KSIĄŻEK DLA KLUBU SENIORA W PIASECZNIE

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Krawiec Niteczka - Bajkowe Piaseczno

4 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 zapraszamy na Bajkowe Piaseczno, w ramach którego będzie można obejrzeć spektakl pt.: Krawiec Niteczka. W wakacje zapraszamy na rodzinne spotkania z teatrem, czyli bajki dla dzieci grane w plenerze – w Parku im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie. Spektakle, przy dofinansowaniu ze środków Gminy Piaseczno, gra Teatr Baza. Udział jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

KRAWIEC NITECZKA - BAJKOWE PIASECZNO

KRAWIEC NITECZKA Kornela Makuszyńskiego to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Pewnego dnia Cyganka przepowiedziała mu przyszłość. Ma zostać królem, tylko musi wyruszyć na Zachód. Krawiec wyrusza w podróż. Spotyka Stracha na Wróble, z którym dalej wspólnie przemierza świat. Gdy trafia już do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz. Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)