Menu
A+ A A-

Odbiór odpadów od 1 stycznia 2019 roku Piaseczno

Gmina Piaseczno uprzejmie informuje, że do 31 marca 2019 r. nie ulegną zmianie wysokości opłat za gospodarowanie odpadami jak również zasady gromadzenia odpadów, tzn: odpady zmieszane wrzucamy do oznaczonego pojemnika dowolnego koloru odpady selektywne „suche” wrzucamy do żółtego lub oznaczonego pojemnika dowolnego koloru lub żółtego worka odpady szklane wrzucamy do zielonego lub oznaczonego pojemnika dowolnego koloru lub zielonego worka odpady biodegradowalne wrzucamy do oznaczonego worka dowolnego koloru z wyjątkiem zielonego i żółtego o pojemności max. 120 l. Nie zmienią się też firmy odbierające odpady komunalne z terenu Gminy Piaseczno, tzn: sektory 1 i 2 będą obsługiwane przez firmę PUK Piaseczno Sp. z o.o. sektor 3 będzie obsługiwany przez firmę PPHU Lekaro Worki do selektywnej zbiórki (żółte i zielone) dostarczane są przez wykonawcę na zasadzie 1:1, natomiast worki na odpady bio właściciel posesji zapewnia we własnym zakresie. Odpady należy udostępnić przed godziną 07:00 w dniu odbioru odpadów. Jednocześnie informujemy, że wyznaczone dni tygodnia odbioru odpadów oraz częstotliwość ich wywozu ustalone we wcześniejszych harmonogramach nie ulegną zmianie w okresie do 31 marca 2019 roku. Terminarze odbioru są dostępne na stronie internetowej www.odpady.piaseczno.eu oraz w Wydziale Gospodarki Odpadami przy ul. Wojska Polskiego 54 w Piasecznie a także w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno przy ul. Kościuszki 5.

Odbiór odpadów od 1 stycznia 2019 roku Piaseczno

Dodatkowo zawiadamiamy, że od 1 kwietnia 2019 r. na terenie Gminy Piaseczno zacznie obowiązywać nowy system selektywnej zbiórki odpadów, który wprowadzi podział odpadów na pięć frakcji: papier, plastik, szkło, bio oraz odpady zmieszane. O wszystkich działaniach będziemy informować na bieżąco. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Wydziałem Gospodarki Odpadami pod numerami telefonów: (22) 736-29-83, 736-29-84, 736-29-88 bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Księżniczka Muzalinda - baśń muzyczna dla dzieci w Piasecznie

20 grudnia 2018 roku o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 zapraszamy na cykl baśni muzycznych pt „Księżniczka Muzalinda”- są to barwne opowieści o wesołej, pogodnej lecz nieco szalonej Księżniczce, która odkrywa, że w jej królestwie dzieją się niezwykłe rzeczy. Spotyka różne stwory, wróżki, królów, wiedźmy, krasnale, gnomy, skrzaty, o których istnieniu nic nie wie. Wszystkim bajkom towarzyszy muzyka grana na żywo, która w sposób naturalny uaktywnia dzieci i pobudza ich wyobraźnie. Dzieci podczas poszczególnych baśni, poznają różne instrumenty muzyczne, ich budowę, brzmienie, pochodzenie, a pod koniec każdego spotkania uczą się prostej piosenki o danym instrumencie, który trafił do królestwa Księżniczki Muzalindy. Impreza dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 0-I. Koszt udziału jednego dziecka wynosi 8 zł (płatne w dniu koncertu w kasie Domu Kultury). 

Księżniczka Muzalinda - baśń muzyczna dla dzieci w Piasecznie

Zapisy i koordynacja : Katarzyna Resiak, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 519 388 690 , 22 756 76 00 wew. 18. Miejsce: Dom Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Serdecznie zapraszamy. 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Konkurs z okazji 590. praw miejskich Piaseczna

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w konkursie organizowanym z okazji 590. praw miejskich Piaseczna. Termin nadesłania zgłoszenia do konkursu mija 04.01.2019 r. na karcie zgłoszenia (zał. nr 2). Realizacja warsztatów dla zgłoszonych zespołów planowana jest na styczeń – luty 2019. Gotowe prace przyjmowane będą do 31.03.2019 r.

12493-konkurs-z-okazji-590-praw-miejskich-piaseczna

Konkurs skierowany jest do młodzieży z terenu gminy Piaseczno:
– uczniów szkół podstawowych z klas 7 i 8,
– uczniów klas 3 gimnazjum,
– uczniów szkół ponadpodstawowych.
Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie questu – ulotki, która zwierać będzie wyznaczoną trasę pieszą zawierającą min. 4 punkty – miejsca związane z tematem questu, treść questu (proza lub w formie wierszowanej) zawierającą informacje historyczne, ciekawostki dotyczące tematu, opis odwiedzanych miejsc, wskazówki do poruszania się po trasie, zadania do wykonania czy zagadki do odgadnięcia podczas trasy, mapki, rysunki, zdjęcia i inne ilustracje tematu.

Szczegóły w Regulamin konkursu “Piaseczyński questing”

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Dzielny Grześ i Święty Mikołaj - bezpłatny spektakl dla dzieci w Piasecznie

15 grudnia 2018 roku  o godz. 13.00 i 17.00 zapraszamy na przedstawienie pt. „Dzielny Grześ i Święty Mikołaj” - to zabawna historia przeznaczona dla dzieci w każdym wieku. Aktorzy wchodzą w dialog z widzami, zachęcając do aktywnego udziału w spektaklu, a komiczna forma teatralna z użyciem pacynek na długo pozostaje w pamięci maluchów. Wszystkie dzieci z niecierpliwością wypatrują Świąt Bożego Narodzenia i świątecznych prezentów. A gdyby tak ktoś postanowił odwołać święta, a wszystkie podarunki zaginęły? Na ratunek Świętom wyruszy dzielny Grześ i mali widzowie sceny teatralnej w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno. Czy bohaterom uda się pokrzyżować plany złej wiedźmy...? Miejsce: Centrum Handlowe Auchan, ul. Puławska 46, Piaseczno.  Wstęp wolny!

Dzielny Grześ i Święty Mikołaj - bezpłatny spektakl dla dzieci w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Jaka to kolęda – koncert kolęd w Piasecznie

15 grudnia 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych Centrum Kultury w Piasecznie. Miejsce: sala widowiskowa Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Jaka to kolęda – koncert kolęd w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kiermasz Świąteczny w Józefosławiu

15 grudnia 2018 roku w godz. 9.00-15.00 zapraszamy wszystkich mieszkańców na Kiermasz Świąteczny w Józefosławiu. Organizator: Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Józefosławiu. Atrakcje podczas Kiermaszu: konkursy, licytacje, kawiarenkę z pysznymi domowymi ciastami i aromatyczną kawą, oraz mnóstwo stoisk z przepięknym rękodziełem, kosmetykami i regionalnymi specjałami. Miejsce: ZSP Józefosław ul. Kameralna 11, Józefosław. Zapraszamy.

Kiermasz Świąteczny w Józefosławiu

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/258310481501485/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Krauzówkowy Kiermasz Świąteczny w Zalesiu Dolnym

15 grudnia 2018 roku w godz. 10.00-17.30 Rada Rodziców zaprasza na Krauzówkowy Kiermasz Świąteczny. Organizatorzy gwarantują świąteczną atmosferę, wspaniałe fotki, kawiarenkę z pysznościami, domowe przetwory, atrakcje dla dzieci oraz salę 22 jako WOREK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zalesiu Dolnym przy al. Kasztanów 12, Piaseczno. Serdecznie zapraszamy.

Krauzówkowy Kiermasz Świąteczny w Zalesiu Dolnym

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/954881494711158/

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

27. Finał WOŚP w Piasecznie

13 stycznia 2019 roku o godz. 17:30 odbędzie się finałowy koncert WOŚP w Piasecznie, podczas którego wystąpi: Cleo, Kolorofonia i Dj Martin Rosa. Miejsce: parking miejski przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy.

27. Finał WOŚP w Piasecznie

Gwiazdą XXVII Finału WOŚP w Piasecznie będzie CLEO - wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej. Kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop, fascynując się wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill. Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel “MY SŁOWIANIE” który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach PONAD 100 milionów razy i stał się Cyfrową piosenką roku 2014. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 ( półtora miliona ) fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 300 milionów razy. Strona internetowa artystki: cleo.media.pl KOLOROFONIA to projekt, którego pomysłodawcą oraz motorem napędowym jest Michał Kisielewski, występujący pod pseudonimem KOLO. Więcej informacji na stronie: www.kolorofonia.pl DJ MARTIN ROSA – www.facebook.com/martinrosadj/ 

27. Finał WOŚP w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)