Menu
A+ A A-

Zmiana rozkładu linii P-2

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców informujemy, że z dniem 27 listopada 2017 r. zmianie ulega rozkład kursowania bezpłatnej linii P-2. Zmiana zostanie wprowadzona od początku kursowania linii P-2, a dotyczy kursowania autobusów w godzinach popołudniowych.

ZMIANA ROZKŁADU LINII P-2

Trasa tej lokalnej linii pozostaje bez zmian: Pętla UMiG Piaseczno – Chyliczkowska – Julianowska – Przesmyckiego – Okulickiego – Wschodnia – Dworska – Starochylicka – Chyliczkowska – DK-79 – Okulickiego – Wojska Polskiego – Kusocińskiego – Puławska – Jana Pawła II – Dworcowa – Sienkiewicza – Szpitalna – Mickiewicza – Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – Pętla UMiG Piaseczno.

Rozkład jazdy linii P-2 ważny od 27 listopada 2017
Rozkład jazdy linii P-2 ważny do 26 listopada 2017

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Utrudnienia w rejonie Okulickiego

W związku z planowanymi robotami bitumicznymi na DK 79 (Piaseczno ul. Okulickiego) nastąpią utrudnienia:

UTRUDNIENIA W REJONIE OKULICKIEGO

– w dniu 21.11 w godz. 22: 00 – 7: 00 w kierunek Warszawa – Góra Kalwaria na odcinku od ul. Syrenki do ul. Okulickiego planowane jest frezowanie i wykonanie warstwy wyrównawczej,

– w dniu 22.11 w godz. 22: 00 – 7: 00 w kierunek Góra Kalwaria – Warszawa na odcinku od km 9+800 do ul. Okulickiego planowane jest frezowanie i wykonanie warstwy wyrównawczej,

– w dniu 23.11 w godz. 22: 00 – 7: 00 na włączeniu w DW 721, ul. Okulickiego, kierunek Nadarzyn ok. 80 mb oraz Konstancin Jeziorna ok. 75 mb planowane jest frezowanie i wykonanie warstwy wyrównawczej,

– w dniu 24.11 w godz. 22: 00 – 7: 00 na włączeniu w DW 721, ul. Okulickiego planowane jest wykonanie warstwy ścieralnej kierunek Nadarzyn – Konstancin Jeziorna, następnie DK 79 od km 9+220 do km 9+820, str. L i P tj. 600 mb.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nie dla czadu - zainstaluj czujnik czadu

Tlenek węgla, inaczej zwany czadem, to gaz silnie trujący. Bezbarwny i bezwonny cichy zabójca powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw.

NIE DLA CZADU - ZAINSTALUJ CZUJNIK CZADU

Jego potencjalne źródła to kominki, piece węglowe, gazowe lub olejowe i kuchnie gazowe. Dlatego najwięcej interwencji związanych z zatruciem tlenkiem węgla ma miejsce w tzw. sezonie grzewczym.

Gmina Piaseczno biorąc udział w akcji „Nie dla czadu”, postanowiła przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców poprzez działania edukacyjne i informacyjne. Gmina zaprosiła do współpracy w akcji Ochotniczą Straż Pożarną z Jazgarzewa, która przygotowała kampanię skierowaną do naszych mieszkańców. W jej ramach przygotowano plakat i ulotki, przeprowadzone zostanie także szkolenie dla wychowawców klas 4–7 oraz 2–3 oddziałów gimnazjalnych we wszystkich dziesięciu szkołach podstawowych naszej gminy. Przeszkoleni wychowawcy na bazie otrzymanych materiałów i wiadomości przeprowadzą z dziećmi lekcje wychowawcze o niebezpieczeństwach, jakie niesie za sobą czad.

16 listopada szkolenie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. -Mamy nadzieję, że kampania trafi do jak najszerszego grona odbiorców i uwrażliwi zarówno dzieci, jak i dorosłych na zagrożenie, jakim może być czad. Dziękuję dyrekcji szkół za możliwość przeprowadzenia akcji w ich placówkach, nauczycielom za zaangażowanie, a strażakom za włożoną pracę i wysiłek – mówi Hanna Kułakowska – Michalak, Zastępca Burmistrza.

Przypominamy, że każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla umiera w Polsce 100 osób, a blisko 2 000 ulega podtruciu. W ciągu ostatnich dwóch lat w powiecie piaseczyńskim doszło do kilkudziesięciu zdarzeń związanych z obecnością czadu. Już dziś zachęcamy mieszkańców do instalowania w domu czujników czadu. To proste urządzenie może uratować czyjeś życie!

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przejściowe problemy z odbiorem odpadów biodegradowalnych w Zalesiu Dolnym i Górnym

W listopadzie 2017 roku wystąpiły przejściowe problemy z odbiorem odpadów biodegradowalnych zwłaszcza w okolicach gęsto zadrzewionych działek w Zalesiu Dolnym czy Zalesiu Górnym.

PRZEJŚCIOWE PROBLEMY Z ODBIOREM ODPADÓW BIODEGRADOWALNYCH W ZALESIU

Sytuacja jest powoli opanowywana, jednak wzdłuż niektórych posesji nadal piętrzą się worki ze zgrabionymi liśćmi. – Przepraszamy za niedogodności, do końca listopada powinny zostać odebrane wszystkie wystawione przed posesje worki z odpadami biodegradowalnymi – deklaruje Renata Skalska, prezes PUK Piaseczno. – Ilość wystawianych worków przez niektórych mieszkańców przekracza możliwości techniczne ich szybkiego odbioru – mówi burmistrz Zdzisław Lis. W całym województwie jest tylko kilka instalacji gdzie można je zwozić, a mają one ograniczone moce przerobowe. Na dodatek, przed dostarczeniem trzeba usunąć zawartość z worków. To spowalnia cały proces.

– Niektórzy mieszkańcy korzystając z faktu, że odbiór worków jest nielimitowany, wystawiają ich dziesiątki a nawet setki. Chcemy ich uświadomić, że takiej ilości nie sprosta żaden system i zachęcić do kompostowania, przynajmniej w części zielonych odpadów – wyjaśnia burmistrz. Dlatego przygotowując się do nowego przetargu gmina będzie rozważać powrót do limitowanego odbioru worków, tak aby mieszkaniec oddający ponadprzeciętną ilość liści i zieleni sam za to płacił. Dziś na ten komfort składają się wszyscy mieszkańcy, także ci, którzy wytwarzają i wystawiają ich niewielkie ilości.

UMiG Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nowa Filia Urzędu Pocztowego w Julianowie

Poczta Polska Region Sieci Warszawa-Województwo informuje, że z dniem 31 października 2017 r., została uruchomiona Filia Urzędu Pocztowego przy ul. Julianowskiej 90 F w Julianowie.

NOWA FILIA URZĘDU POCZTOWEGO W JULIANOWIE

Placówka obsługuje klientów w następujących godzinach:
- poniedziałki 10.00 - 20.00
- wtorek - piątek 8.00 - 18.00

Nadzór nad pracą filii pełni Urząd Pocztowy Piaseczno przy ul. Kościuszki 43 w Piasecznie.

Zapraszamy do korzystania z usług pocztowych w nowej lokalizacji.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Weź udział w loterii dla każdego coś fajnego w galerii Auchan Piaseczno

Szukasz sposobu na jesienne smutki? Spróbuj szczęścia i zawalcz o nagrodę dla siebie lub swoich bliskich! Od 4 do 19 listopada Centrum Handlowe Auchan Piaseczno zaprasza do udziału w loterii „Dla każdego coś fajnego”, w której na uczestników zabawy czeka wiele atrakcyjnych nagród.

WEŹ UDZIAŁ W LOTERII DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO W GALERII AUCHAN PIASECZNO

Wielkie emocje, atrakcyjne nagrody i pyszna zabawa – to wszystko już wkrótce czeka gości Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. 4 listopada startuje wielka, listopadowa loteria pod hasłem „Dla każdego coś fajnego”, w której czeka ponad 1000 nagród. Uczestnicy zabawy zawalczą o tablet Microsoft Surface Pro, robota marki Bosh, Sony Playstation 4 z okularami, elektryczną deskorolkę Nilox oraz słodkie nagrody pocieszenia.

Aby wziąć udział w loterii, wystarczy od 4 do 19 listopada zrobić w sklepach galerii zakupy na min. 100 zł (paragony z hipermarketu nie biorą udziału w loterii) i okazać paragon w Punkcie Obsługi Loterii. Na stoisku czekać będą trzy pudełka z prezentami z kategorii „Dla Niej”, „Dla Niego” oraz „Dla Dzieci”. Każde 100 złotych to możliwość wyciągnięcia jednego losu z szansą na wygraną!

Wielka, listopadowa loteria „Dla każdego coś fajnego” odbędzie się od 4 do 19 listopada w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Punkt Obsługi Loterii będzie czynny w godzinach 10.00 – 20.00. Regulamin dostępny na stronie www.auchanpiaseczno.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rusza program Maluch + na 2018 rok

MALUCH+ 2018 to program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Liczba tych instytucji i miejsc opieki stale się zwiększa, jednak konieczne jest podejmowanie kolejnych działań zwiększających trend wzrostowy. Dlatego Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza konkurs, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania jest 450 mln zł (w rezerwie celowej – 250 mln zł, w planie finansowym Funduszu Pracy – 200 mln zł), tj. o ok. 300 mln zł więcej niż w 2017 r.

RUSZA PROGRAM MALUCH + NA 2018 ROK

Terminy składania ofert:
dla modułu 1 – 24 listopada 2017 r.;
dla modułu 2 – 17 listopada 2017 r.;
dla modułu 3 – 17 listopada 2017 r.;
dla modułu 4 – 17 listopada 2017 r.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej MRPiPS https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/swiadczenia-rodzinne/art,9382,rusza-maluch-2018.html

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych na Jeziorce w Piasecznie

Możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych na Jeziorce w Piasecznie. Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie wydało Ostrzeżenie hydrologiczne Nr O:6 w związku z wezbraniem z przekroczeniem stanów alarmowych.

MOŻLIWE JEST PRZEKROCZENIE STANÓW OSTRZEGAWCZYCH NA JEZIORCE W PIASECZNIE

Stopień zagrożenia: 3 Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 10:00 dnia 02.11.2017 do godz. 15:00 dnia 03.11.2017 na obszarze dopływów środkowej Wisły (mazowieckie).

W związku ze spływem wód opadowych w zlewniach dopływów środkowej Wisły, przewiduje się dalsze wzrosty poziomu wody przy lokalnie przekroczonych stanach ostrzegawczych i alarmowych. Możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych na Jeziorce w Piasecznie Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Dyżurny synoptyk hydrolog: Marcin Dominikowski

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przystanek Zalesie nr 93 - Gazeta Sołecka Zalesie Górne

Przystanek Zalesie to regularnie wydawana gazetka sołecka. Ukazuje się od maja 2008 roku jako miesięcznik w nakładzie papierowym w standardowej ilości 700 szt. Jej podstawowym celem jest informowanie lokalnej społeczności o działaniach podstawowego szczebla samorządu czyli Rady Sołeckiej i inicjatywach społeczno - kulturalnych podejmowanych w Zalesiu Górnym i sąsiednich miejscowościach.

PRZYSTANEK ZALESIE NR 93 - GAZETA SOŁECKA ZALESIE GÓRNE

Najnowszy numer gazety Przystanek Zalesie: przystanek-zalesie-93.pdf. Zachęcamy mieszkańców, do pobrania gazetki Zalesia i zapoznania się z jej zawartością.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)