Menu
A+ A A-

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

Biuro Rzecznika Prasowego Kolei Mazowieckich poinformowało, że w dniu 9 czerwca 2019 r. wejdzie w życie znacząca korekta rozkładu jazdy pociągów, w tym również na linii nr 8 Warszawa – Piaseczno – Radom – Skarżysko Kamienna.

Korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich

foto: Marcin Borkowski

Szczególnie istotne są zmiany dotyczące okresu od 5 do 17 lipca, które będą wynikiem przebudowy urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie. W okresie tym wystąpią ograniczenia w ruchu pociągów na tej linii, a pociągi KM nie będą kursowały do Lotniska Chopina oraz zostaną odwołane pociągi do / z Piaseczna. Na linii nr 8 w obszarze Strzyżyna – Radom – Warka, będą prowadzone intensywne roboty, a ograniczenia ruchu pociągów do 13 lipca, będą rekompensowane uruchomioną lokalnie zastępczą komunikacją autobusową.

Prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej Kolei Mazowieckich www.mazowieckie.com.pl, które są sukcesywnie aktualizowane.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Wyłączony łącznik i parking przed urzędem w dniu 9 czerwca 2019r.

W sobotę 8 czerwca 2019 roku (w godzinach wieczornych) w związku z piknikiem charytatywnym, zostanie wyłączony łącznik oraz możliwość parkowania przed Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno, w rejonie skweru im. Stefana Kisielewskiego. Przywrócenie stałej organizacji ruchu, przewidziane jest 9 czerwca 2019 r. w godzinach wieczornych.

Wyłączony łącznik i parking przed urzędem w dniu 9 czerwca 2019r.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Parking wyłączony z użytkowania w dniu 9 czerwca 2019 r.

Od soboty 8 czerwca 2019 roku (w godzinach popołudniowych) planowane jest wyłączenie z użytkowania parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno tj.: pomiędzy ul. Sierakowskiego a ul. Zgoda. Funkcjonalność parkingu zostanie przywrócona 9 czerwca w godzinach wieczornych.

Parking wyłączony z użytkowania w dniu 9 czerwca 2019 r.

W weekend 8-9 czerwca przewidywana jest impreza XIII Rally Piaseczno. Przystanek autobusowy z parkingu na czas trwania imprezy zostanie przeniesiony na ul. Zgody.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Trasa objazdu L24 na czas budowy ronda w Chylicach

Starostwo Powiatowe rozpoczyna budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Starochylickiej i ul. Sielskiej w pasie drogi powiatowej 2814W z Piaseczna do Chylic. Zamknięcie wjazdu w ul. Sielską powoduje konieczność zmiany trasy linii uzupełniającej L24.

Trasa objazdu L24 na czas budowy ronda w Chylicach

Od 6 czerwca 2019 r. autobus po zatrzymaniu na przystanku “Chylice 01” pojedzie ul. Polną do ul. Sielskiej i dalej dotychczasową trasą, omijając obszar robót drogowych. Zmiana ta spowoduje czasową likwidację przystanku “Starochylicka 01”.

Dzięki staraniom Gminy i Starostwa oraz konstruktywnemu podejściu ZTM i przewoźnika – firmy Polonus S.A., utrzymana pozostanie obsługa przewozowa w miejscowości Siedliska. Uzgodniony zakres objazdu powoduje, że rozkład jazdy L24 nie ulegnie zmianie. Czasowa zmiana zobrazowana na załączonej mapce, potrwa do zakończenia robót, których wykonanie umożliwi powrót autobusu na stałą trasę tej linii.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Nowe bilety komunikacji miejskiej

Zmienia się wzór graficzny biletów kartonikowych obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. Od 8 kwietnia można je już kupić w Punktach Obsługi Pasażerów. Wszystkich, którzy chcieliby kupić bilety nowego wzoru już tego dnia, zapraszamy do Punktów Obsługi Pasażerów. Od 8 kwietnia są tam dostępne wszystkie typy biletów. W innych punktach handlowych (np. salonikach prasowych, kioskach, niektórych sklepach) znajdą się w sprzedaży w miarę wyczerpywania się zapasów starych biletów.

Nowe bilety komunikacji miejskiej

Co się zmienia w wyglądzie biletów kartonikowych? Nowe są wszystkie rodzaje biletów kartonikowych, od 20-minutowego po 3-dniowy, a także bilet weekendowy i wejściówki do metra. Na biletach jest nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego czyli stylizowana litera „t”, przypominająca kształtem warszawską Syrenkę.

Nowe bilety komunikacji miejskiej

Nowe bilety są zróżnicowane kolorystycznie, np. 75-minutowy jednorazowy przesiadkowy ma kolor zielony, a dobowy jest koloru niebieskiego. Bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju biletu.

Bilety z dotychczasowym wzorem w dalszym ciągu zachowują swoją ważność.

ZTM Warszawa

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Przebudowa ul. Ogrodowej w Józefosławiu

Od 8 kwietnia 2019 roku rozpoczyna się I etap robót przy przebudowie ul. Ogrodowej na odcinku od ul. Cyraneczki do parku w Józefosławiu. Etap ten  potrwa około 3-4 tygodni, po nim nastąpi przeniesienie się na kolejne etapy. Zachęcamy do zapoznania się ze schematem prowadzenia prac oraz trasą objazdu. Projekt przewiduje również budowę ul. Prymulki na odcinku od ul. Ogrodowej do ul. Osiedlowej w Józefosławiu, wraz z przebudową i rozbudową niezbędnej infrastruktury technicznej (etap 8).
Przebudowa ul. Ogrodowej w Józefosławiu

Pliki do pobrania:
2018-25-COR-EO (.pdf)
Etap 1 (.pdf)

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zamknięcie fragmentu ul. Kuropatwy w Józefosławiu – objazd

Od 10 kwietnia 2019 roku wykonawca robót firma Budownictwo Drogowe Jarpol S.A. informuje, iż wprowadzi czasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu odcinka ul. Kuropatwy od ul. Osiedlowej – około 100 m w kierunku ul. Puławskiej, do granicy z gminą Lesznowola. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Osiedlowa, Bażancia, Synogarlicy, Kuropatwy. Planowany czas zamknięcia: około 5 tygodni. 

Zamknięcie fragmentu ul. Kuropatwy w Józefosławiu – objazd

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zamknięcie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej

Od dnia 10 kwietnia 2019 roku wykonawca robót firma FalBruk Sp. z o.o. Sk. informuje, iż wprowadzi czasową organizację ruchu polegającą na zamknięciu odcinka ul. Geodetów (od Tenisowej do Julianowskiej). Ul. Tenisowa jak i Julianowska zachowają przejezdność. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Julianowską, Cyraneczki, Wilanowską, Geodetów. Planowany czas zamknięcia – około 3 miesiące.

Zamknięcie ul. Geodetów – od Tenisowej do Julianowskiej

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Zamknięcie ul. Czajewicza w rejonie Nadarzyńskiej

Od 8 kwietnia 2019 roku w związku z planowanymi pracami dotyczącymi wykonania przyłącza kanalizacyjnego, wodnego oraz sanitarnego, nastąpi zamknięcie wylotu ul. Czajewicza w ul. Nadarzyńską. W trackie prowadzonych prac wykonawca został zobowiązany do utrzymania połowy przejścia dla pieszych przez Czajewicza wzdłuż Nadarzyńskiej. Ruch kołowy na ul. Czajewicza, zostanie wprowadzony jako dwukierunkowy. Z parkowania zostaną wyłączone wszystkie wzdłużne miejsca parkingowe zlokalizowane na ul. Czajewicza. Od dnia 5 kwietnia 2019 r. została ustawiona stosowna informacja dla kierujących pojazdami o zakazie zatrzymywania obowiązującym od 8 kwietnia.

Zamknięcie ul. Czajewicza w rejonie Nadarzyńskiej

Przewidywany przez wykonawcę termin zakończenia prac to 11 kwietnia 2019 r. Prosimy mieszkańców o współpracę z wykonawcą w celu zminimalizowania okresu utrudnień. Przede wszystkim zwracamy uwagę na konieczność przeparkowania samochodów korzystających z miejsc parkingowych na ul. Czajewicza.

Dokument do pobrania: plan sytuacyjny (.pdf)

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

PGE Obrót przestrzega przed fałszywymi fakturami

Uwaga na fałszywe faktury! Do pracowników PGE Obrót docierają sygnały od Klientów, którzy otrzymują fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna. Firma ta, wykorzystując logo PGE, wzywa do uregulowania rzekomych zaległych należności.

PGE OBRÓT PRZESTRZEGA PRZED FAŁSZYWYMI FAKTURAMI

Zgłoszenia dotyczące podejrzanych faktur pojawiają się głównie na terenie działania PGE Polskiej Grupy Energetycznej, ale przypadki fałszywej korespondencji spółka odnotowuje w całej Polsce.

PGE prosi o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

Działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług. PGE Obrót opiera swoją działalność na transparentności oraz uczciwej konkurencji, polegającej m.in. na dokładnym informowaniu klientów o swoich produktach i usługach. Spółka posiada certyfikat Kodeksu Dobrych Praktyk w ramach Towarzystwa Obrotu Energią (TOE). Co roku, w ramach TOE, włącza się ogólnopolską kampanię informacyjną „Sprawdź kto sprzedaje Ci energię”, mającą na celu ostrzeganie przed nieuczciwymi praktykami sprzedaży prądu i gazu na rynku.

Ponadto, spółka prowadzi własne akcje informacyjne ostrzegające oraz informujące klientów, jak nie dać się oszukać, a także, przypominające o prawach konsumentów i zachęcające do dokładnego czytania wszelkiego rodzaju umów.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)