Ukazała się druga część książki Mieszkańcy wspominają

Ukazała się druga część książki „Mieszkańcy wspominają” wydana przez Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. – Ciesząca się dużym zainteresowaniem mieszkańców książka ze wspomnieniami o starym Piasecznie zmobilizowała nas do przygotowania drugiej części, na podstawie kolejnych rozmów z mieszkańcami, które przeprowadziła Małgorzata Kawka-Piotrowska – mówi Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno. W projekcie „Łapmy stare Piaseczno” udało się zaprosić do współpracy kolejnych jedenaście osób, które podzieliły się z czytelnikami własnymi wspomnieniami o dawnym charakterze miasta i osobach, które zapisały się w historii Piaseczna. „Posypały się wspomnienia osób uczestniczących aktywnie kiedyś i obecnie w życiu publicznym, tworzących piaseczyńską rzeczywistość, kierujących instytucjami, takimi jak np. Grójecka Kolej Wąskotorowa, czy ludzi biorących czynny udział w kształtowaniu się piaseczyńskich drużyn sportowych” – komentują we wstępie do książki Małgorzata Szturomska i Stanisław Hofman, czuwający nad poprawnością historycznych faktów i dbający o wypełnienie książki ciekawymi zdjęciami ilustrującymi wspomnienia.

10101-ukazala-sie-druga-czesc-ksiazki-mieszkancy-wspominaja

Wydana książka Mieszkańcy wspominają, jest kontynuacją akcji, której celem jest zebranie i zapisanie wspomnień najstarszych obywateli naszego miasta, aby te opowieści i historie nie przepadły na zawsze. – Tak kształtuje się tożsamość miasta, poprzez przekazywanie kolejnym pokoleniom opisu wydarzeń, tych codziennych i tych niezwykłych, a także przybliżanie sylwetek osób, które z miastem związane były od urodzenia lub przez większość swojego życia – podkreśla Daniel Putkiewicz, I zastępca burmistrza. Dla mieszkańców zainteresowanych tematem przeznaczyliśmy limitowaną pulę książek, które odebrać można w Biurze Promocji i Informacji w Urzędzie Miasta (pokój 96). – A teraz fotel, ciepła herbata, włączamy wsteczny bieg i ruszamy na wycieczkę do przeszłości… – proponuje inicjatorka akcji i radna Magdalena Woźniak.