Menu
A+ A A-

Rekordowe inwestycje na terenie powiatu piaseczyńskiego 2017

Na sesji 26 maja 2017 roku radni zatwierdzili, wprowadzone na wniosek Zarządu, zmiany budżetowe. Nakłady na inwestycje wzrosną o ponad 6 mln zł, a łączne wydatki na ten cel przekroczą 44 mln zł. Oznacza to kolejny rekord, ponieważ tak dużych nakładów inwestycyjnych nie było jeszcze nigdy.

REKORDOWE INWESTYCJE NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO 2017

Zmiany umożliwiają zrealizowanie 8 nowych zadań oraz dofinansowanie 11 wcześniej zaplanowanych. Dzięki zwiększonym środkom wykonana zostanie dokumentacja 4 dróg powiatowych, rozpocznie się modernizacja Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach oraz przebudowa Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Górze Kalwarii.

Wkrótce rozpocznie się również remont drugiego piętra dawnego budynku łączności przy ul. Dominikańskiej w Górze Kalwarii - właśnie zabezpieczono środki na wykonanie niezbędnej dokumentacji. Po remoncie znajdzie się tam filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dobra wiadomość dla podopiecznych Domów Dzieci w Pęcherach! Już niedługo doczekają się tak potrzebnego samochodu. Przeznaczono na ten cel 100 tys. zł.

- Zwiększenie wydatków na inwestycje było możliwe dzięki środkom z Unii Europejskiej oraz dzięki dotacji z budżetu państwa - tłumaczy Ksawery Gut, członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za inwestycje. - Cieszę się, że się udało. Praca wre i widać to gołym okiem. W planie inwestycyjnym Powiatu znajdują się aż 52 zadania.

​Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego