Menu
A+ A A-

Zabiegi usunięcia zaćmy - bezpłatne badania kwalifikujące do zabiegu w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że już od sierpnia wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wielu z Was, w Centrum Medycznym CMP Piaseczno będziemy przeprowadzać zabiegi usunięcia zaćmy. Zabiegi będzie wykonywał doświadczony chirurg - okulista dr Justyna Badowska. Pani Doktor specjalizowała się w chirurgi zaćmy w Katedrze i Klinice Okulistyki II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytwtu Medycznego.

Zabiegi usunięcia zaćmy - bezpłatne badania kwalifikujące do zabiegu w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Zaćma (cataracta) jest chorobą oczu występującą najczęściej po 65 roku życia, która polega na mętnieniu soczewki oka. Obraz świata zmienia się najczęściej powoli, dlatego wielu pacjentów nie dostrzega pierwszych oznak choroby. Nie tylko obniża się ostrość wzroku, ale także intensywność widzenia barw i poczucie kontrastu. Obraz robi się mdły i niewyraźny, jakby oglądany przez brudną szybę. Obniża to znacząco jakość życia dla pacjenta, który cierpi na zaćmę, ale może stanowić także realne zagrożenie np. u osób kierujących pojazdami. Dlatego nie czekaj na rozwój zaawansowanych zmian, ale już dzisiaj poddaj się przesiewowym badaniom w kierunku zaćmy i skorzystaj z bezpłatnych badań kwalifikujących jeśli ukończyłeś/ukończyłaś 65 rok życia. Badania przeprowadzać będą doświadczeni lekarze okuliści z Centrum Medycznego CMP: dr n. med. Małgorzata Zaraś, lek. Daria Malawko, lek. Agnieszka Wójcik we wtorki w przychodni CMP Piaseczno. Liczba miejsc ograniczona.

W trakcie wizyty:
- sprawdzona zostanie ostrość wzroku bez korekcji i we własnych okularach (prosimy zabrać ze sobą swoje okulary!)
- lekarz oceni soczewkę po wpuszczeniu kropli rozszerzających źrenicę
- lekarz zmierzy także ciśnienie wewnątrzgałkowe, obejrzy przedni i tylny odcinek oka w lampie szczelinowej (na badanie prosimy nie przyjeżdżać samochodem jako kierowca – przez 3 godziny będzie zauważalne pogorszenie widzenia po kroplach).

Jeśli lekarz potwierdzi, że przyczyną problemów ze wzrokiem jest zaćma, otrzymają Państwo skierowanie na operację i wszelkie niezbędne informacje na temat możliwości leczenia oraz wymaganych badań, aby dobrze przygotować się do zabiegu.

Zabiegi usunięcia zaćmy - bezpłatne badania kwalifikujące do zabiegu w Centrum Medycznym CMP Piaseczno

Jeżeli więc:
- skończyłeś 65 lat
- w Twojej rodzinie występowała zaćma
- zauważasz pogorszenie, zamglenie widzenia, gorzej postrzegasz barwy lub świat widziany przez Ciebie robi się szary i smutny
- masz problemy z prowadzeniem pojazdu o zmierzchu
- zmieniasz często okulary, a i tak nie jesteś zadowolony z jakości widzenia

Zapisz się już dziś na przesiewowe badania w kierunku zaćmy dzwoniąc na numer infolinii 22 737 50 50. Zapraszamy! http://cmp.med.pl/pl/aktualnosci/2967-nowosc-zabiegi-usuniecia-zacmy-bezplatne-badania-kwalifikujace-do-zabiegu-w-centrum-medyczne-cmp