Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

Bezpieczny transport dzieci do szkoły

Gmina Piaseczno jako pierwsza w województwie mazowieckim przystąpiła do akcji Bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Cztery pojazdy świadczące usługę dowozu dzieci niepełnosprawnych wyposażone zostały w urządzenia monitorujące.

Bezpieczny transport dzieci do szkoły

Priorytet - zdalna kontrola trzeźwości kierowcy. Zamontowany w pojeździe Alko Detector cały czas dokonuje pomiaru czy w powietrzu w kabinie kierowcy lub jego otoczeniu nie ma oparów alkoholu. W przypadku aktywacji czujnika system automatycznie alarmuje osoby odpowiedzialne za przewóz dzieci.

Bezpieczeństwo jazdy. W trosce o bezpieczeństwo monitorowany jest także styl jazdy kierowcy w tym: gwałtowne hamowania, nagłe przyspieszenia, przekroczenia dozwolonych prędkości.

Rodzice śledzą pojazd w Internecie. Od października rodzice niepełnosprawnych dzieci z gminy Piaseczno na portalu www.bezpiecznaszkola.info.pl mogą śledzić trasę pojazdu przewożącego ich dziecko. Rodzicom udostępniono aktualną pozycję pojazdu, trasę jaką przebył w okresie świadczenia usługi dowozu dzieci, godzinę wjazdu i wyjazdu z obszaru szkoły.

O akcji. Bezpieczeństwo w drodze do szkoły to inicjatywa mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły. Szczegóły akcji na profilu https://www.facebook.com/bezpieczenstwowdrodzedoszkoly