Menu
A+ A A-

Kartoteka Tadeusza Różewicza

25 listopada 2017 roku o godz. 19.00 Gminny Ośrodek Kultury Tarczynie oraz Teatr Zapis Fonetyczny zapraszają do obejrzenia współczesnej autorskiej interpretacji klasyki teatru absurdu: "Kartoteki" Tadeusza Różewicza. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Cena biletu - 15 zł. Zapraszamy do Tarczyna!

KARTOTEKA TADEUSZA RÓŻEWICZA

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Księżniczka Rosa i Klimek - teatr Katarynka wystąpi w Tarczynie

19 listopada 2017 roku o godz. 16:00 Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza dzieci na przedstawienia teatralne pn.: Księżniczka Rosa i Klimek, w wykonaniu teatru Katarynka. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Informacje i rezerwacja biletów pod nr. tel. 22 715 79 62. Sprzedaż biletów w pok. 101 (I piętro), lub przed przedstawieniem. Cena: 6 zł za jedno przedstawienie.

KSIĘŻNICZKA ROSA I KLIMEK - TEATR KATARYNKA WYSTĄPI W TARCZYNIE

Księżniczka Rosa i Klimek - baśniowa opowieść o dwójce przyjaciół – księżniczce Rosie i Klimku, którzy zmierzą się w beztroskim świecie z przebiegłym i podstępnym czarodziejem Zoltanem. Dzieci poznają kolory podczas magicznego malowania obrazu. Spotykają, na pozór bezradną staruszkę, która okazuje się bardzo przebojową i wrażliwą osobą. Kobieta pomaga w ocaleniu krainy przed utratą kolorów oraz uczy dzieci kultury osobistej. Przedstawienie jest połączeniem pięknej oprawy muzycznej, tańca, śpiewu, wzruszających sytuacji, ale przede wszystkim wciągającej fabuły z morałem.

 
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Bajeczna Fiesta w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie

12 listopada 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na kolejny spektakl, który zostanie pokazany w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym. Tym razem, będzie można obejrzeć przedstawienie teatralne pt. Bajeczna Fiesta, w wykonaniu aktorów teatru Kultureska. Cena biletu – 6 zł. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17.

BAJECZNA FIESTA W RAMACH JESIENNYCH SPOTKAŃ Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Bajeczna Fiesta to interaktywny spektakl o tematyce ekologicznej pełen muzyki, tańca, zabaw i animacji dla najmłodszych. Zgodnie z tytułem - będzie to sześćdziesiąt minut szaleństwa i zabawy! Dzieci razem z bohaterami bajki będą śpiewać, pląsać, a także urządzać wesoły taneczny korowód. Obok dobrego humoru nie zabraknie treści edukacyjnych. Dzieci nauczą się w jaki sposób można dbać o przyrodę. Będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także posegregować śmieci z bohaterami bajki. Wybierzemy SuperEkoBohaterów, a także pokażemy dzieciom jak zaczarować świat, żeby pozbyć się zanieczyszczeń powietrza. Udowodnimy widzom, że w życiu warto uwierzyć w siebie i swoje możliwości – bo wtedy można być kim tylko się chce – policjantem, tancerzem, a nawet… czarodziejem! Na scenie wystąpi gwiazda rock'nd'jelona, najbardziej kolorowa ekokapela, światowej sławy zespół muzyczny The Jelonband - Jelonek Bronek (król ekotańca połamańca), Biedronka Ilonka (gitarzystka) i Pszczółka Julka (wokalistka)!

Biedronka Ilonka i Pszczółka Julka to najbardziej rozśpiewane owady na łące. Natomiast królem tańca jest jedyny w swoim rodzaju – Jelonek Bronek. Razem tworzą oni wyjątkowo zabawny zespół rock’nd’jelonowy – The Jelonband! Ta wesoła zwierzęca kompania codziennie urządza Bajeczną Fiestę z okazji Święta Przyrody. A dlaczego codziennie? Bo codziennie powinniśmy urządzać święto naturze – dbając o nią i ciesząc się z jej piękna. Fiesta będzie doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie, jak możemy uczynić nasz świat czystym i ekologicznym. Bohaterami spektaklu staną się też same dzieci, które będą miały okazję wziąć udział w wesołych konkurencjach. Pozostaje tylko pytanie: Kto zostanie EkoKrólem tej Bajecznej Ekologicznej Fiesty?

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Koziołek Matołek wyrusza w świat - Jesienne Spotkania z Teatrem Dziecięcym w Tarczynie

5 listopada 2017 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spektakl pt. Koziołek Matołek wyrusza w świat, który zostanie pokazany w ramach Jesiennych Spotkań z Teatrem Dziecięcym. Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, ul. J. Stępkowskiego 17. Informacje i rezerwacja biletów pod nr. tel. 22 715 79 62. Sprzedaż biletów w pok. 101 (I piętro), lub przed przedstawieniem. Cena: 6 zł za jedno przedstawienie.

KOZIOŁEK MATOŁEK WYRUSZA W ŚWIAT - JESIENNE SPOTKANIA Z TEATREM DZIECIĘCYM W TARCZYNIE

Koziołek Matołek wyrusza w świat - to spektakl inspirowany tekstem 120 przygód Koziołka Matołka Kornela Makuszyńskiego. Za namową Srok – Balbiny i Haliny zdecydowałem się wyruszyć w podróż do Pacanowa. Nie spodziewałem się jednak, że to jest tak hen daleko! Najpierw szedłem przez las – żeby nudno nie było – z piosenką na ustach. Przypadkiem moje śpiewanie obudziło Babę Jędzę, która rozzłoszczona rzuciła na mnie czar. W jednej chwili trafiłem do Nowego Yorku, wprost w ramiona amerykańskiego Showmana. Ten ofiarował mi bilet lotniczy do Warszawy, ale kto widział latającą kozę?! Cóż… Dzięki pomocy dzieci szczęśliwie wystartowałem, lecz zamiast w stolicy wylądowałem w Chinach. Tutaj poznałem Panią Cesarz Tokimono, z którą w ogóle nie mogłem znaleźć wspólnego języka. Do czasu... W podzięce otrzymałem herbatkę Ritu-Titu, dzięki której nareszcie wylądowałem w Polsce, a dokładnie w księstwie Koziegłowie, gdzie poznałem śliczną królewnę Zosię. Hmm… Pacanów może poczekać, a w Zosi to ja się chyba… zakochałem…

Elementy języka angielskiego:
- liczebniki 1-10
- Angielski alfabet
- Polecenia: STOP/GO oraz kolory RED/GREEN (podczas nauki zachowania się na przejściu dla pieszych)

Elementy interaktywne:
- wspólny marsz do Pacanowa w „Piosence Koziołka”
- nauka tańca animacyjnego „Cyferkowy Rock’n’roll”
- nauka piosenki „Rap z alfabetem”

Napisz komentarz (0 Komentarzy)