Menu
A+ A A-

O Pchle co manier nie miała - Teatr Tak w Tarczynie

21 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy na spektakl pt.: O Pchle, co manier nie miała, w wykonaniu Teatru Tak. Cena biletu 5 zł. Spektakl dla dzieci od 3 lat.

O PCHLE CO MANIER NIE MIAŁA - TEATR TAK W TARCZYNIE

O Pchle, co manier nie miała Teatru Tak to ciekawy, interaktywny spektakl z elementami języka angielskiego, inspirowany żywiołowym tekstem Pchły Szachrajki, zaliczanym do klasyki polskiej literatury dla dzieci. W kontekście konkretnych fragmentów bajki Brzechwy o psotnej pchle, w spektaklu przybliżone i objaśnione będą młodym widzom takie angielskie pojęcia, jak nazwy pór roku czy proste antonimy (big - small, pritty - ugly, slim - fat). To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez Teatr Tak w spektaklu O Pchle…, ponieważ wykorzysta on w nim również tak ciekawe i interaktywne elementy, jak np. grę w magiczne koło wiedzy, lekcję tańca animacyjnego „Aerobik o poranku”, czy podróż ciuchcią połączoną z nauką piosenki „Jedzie ciuchcia ciuch ciuch ciuch” www.teatrtak.pl

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Kolory miasta - przedstawienie teatru Kultureska w Tarczynie

14 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na przedstawienie teatralne pt. Kolory miasta, w wykonaniu aktorów teatru Kultureska. Cena biletu 5 zł. Szczegóły na plakacie:

KOLORY MIASTA - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TEATRU KULTURESKA W TARCZYNIE

Kolory Miasta to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i dobrego humoru. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamia dzieci z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócą czystość i barwy miastu, przypominając dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznają pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi. Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl, w którym uczestniczyć będzie każde dziecko poprzez emocje, a także animacje i piosenki, nauczą się jak możemy „odczarować” nasze polskie miasta, by stały się ekologiczne i kolorowe. Spektakl skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-10).

Każdy zwierzak kocha czystą przyrodę i marzy, aby zawsze wokół było kolorowo. Niektóre ze zwierząt mają jednak bardziej wyszukane marzenia. Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. Znudzeni swoim bezproblemowym żywotem, postanawiają stać się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Przypadkowo trafiają do wyjątkowego miejsca, jakim jest "Zaczarowane Miasto", w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości. Tylko czy znajdą, by to osiągnąć, odpowiednie zaklęcia?

KOLORY MIASTA - PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE TEATRU KULTURESKA W TARCZYNIE

"Kolory Miasta" to spektakl dla najmłodszych, pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. Oparty jest na autorskim scenariuszu i autorskiej bajkowej muzyce. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię. Spektakl opatrzony jest barwną scenografią i ręcznie robionymi kostiumami, a także wyjątkowymi efektami świetlnymi i efektami specjalnymi. Przez całe 60 minut bawi widzów - zarówno tych najmłodszych, jak i ich rodziców. Ponadto treści ekologiczne podane tu są w bardzo przystępny i ciekawy sposób - gwarantujemy efektywną edukację ekologiczną.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Warsztaty wokalne w Tarczynie 2017

POWSTANIE WARSZAWSKIE 1944 BOHATEROWIE Z TARCZYNA

Gminny Ośrodek Kultury oraz Teatr Piosenki Romana Kołakowskiego zapraszają do udziału w jednodniowych warsztatach wokalnych, które odbędą się dnia 31 lipca 2017 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarczynie przy ul. J. Stępkowskiego 17.

WARSZTATY WOKALNE W TARCZYNIE 2017

ZAŚPIEWAJMY WSPÓLNIE O NASZYCH BOHATERACH!!!

Warsztaty wokalne są darmowe - otwarte dla wszystkich chętnych. Zakończą się patriotycznym koncertem na Rynku w Tarczynie, w dniu 1 sierpnia 2017 roku, podczas Uroczystości 73. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego.

ZNANE REFRENY - NIEZNANE OPOWIEŚCI POETYCKIE!!!

Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów: Marsz Mokotowa, Warszawskie dzieci pójdziemy w bój, Boże, coś Polskę, Deszcz jesienny deszcz… Premierowe piosenki o tarczyńskich bohaterach Powstania Warszawskiego ze znanymi refrenami powstańczymi.

ŚPIEWEM ODDAJMY CZEŚĆ I ZŁÓŻMY HOŁD BOHATEROM MAŁEJ I WIELKIEJ OJCZYZNY!

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Paddington - Wakacje w Kinie za Rogiem w Tarczynie

26 lipca 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na film pt. "Paddington" do Kina za Rogiem w Tarczynie. Cena biletu wakacyjnego 3 zł.

PADDINGTON - WAKACJE W KINIE ZA ROGIEM W TARCZYNIE

Ten film to kinowy debiut Misia Paddingtona, ulubieńca dzieci, który w tej wersji przypadnie też do gustu dorosłym fanom tej bajki. W obsadzie gwiazdy kina i telewizji: Hugh Bonneville, Julie Walters, Nicole Kidman i m.in. Jim Broadbent. Gościnnie wystąpił w tym filmie także Michael Bond - brytyjski pisarz, który stworzył serię książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona, na motywach której powstał ten film. „Paddington” w reżyserii i według scenariusza Paula Kinga był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA - w kategoriach: Najlepszy film brytyjski i Najlepszy scenariusz adaptowany. Zapraszamy.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)