Menu
A+ A A-

Spotkanie z policyjnym Borsukiem w Pracach Małych

Dzielnicowy z komisariatu w Tarczynie sierż szt. Mariusz Latek zorganizował spotkanie prewencyjne dla najmłodszymi uczniów Szkoły Podstawowej w Pracach Małych. Funkcjonariusz opowiedział dzieciom o swojej pracy i przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa. Największą niespodzianką był zaproszony do szkoły policyjny Borsuk.

SPOTKANIE Z POLICYJNYM BORSUKIEM W PRACACH MAŁYCH

Policyjne spotkania z dziećmi są okazją do zapoznawania z zadaniami funkcjonariuszy, a jednocześnie z zasadami bezpieczeństwa, które trzeba poznawać jak najwcześniej. Policjanci często są zapraszani do placówek oświatowych, gdzie przybliżają dzieciom swoją pracę i uczą właściwych zachowań w różnych sytuacjach.

Takie spotkanie ostatnio odbyło się w Szkole Podstawowej w Pracach Małych. 40 uczniów aktywnie uczestniczyło w zajęciach, odpowiadając na pytania sierż.szt. Mariusza Latka, dzielnicowego z komisariatu w Tarczynie, który zorganizował te zajęcia. Uczniowie najmłodszych klas szkoły dowiedzieli się m.in., że policjanci są po to, aby pomagać, i że każdy powinien codziennie dbać o bezpieczeństwo swoje i innych, szczególnie na drodze.

SPOTKANIE Z POLICYJNYM BORSUKIEM W PRACACH MAŁYCH

Największą niespodzianką stanowił jednak policyjny Borsuk, który specjalnie na to spotkanie przyjechał z Komendy Stołecznej Policji. Połączenie zabawy i działań profilaktyczno- edukacyjnych jest jednym z elementów profilaktyki prowadzonej dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Promowaniem zawodu policjanta - spotkanie z licealistami w Tarczynie

Policjanci i przedstawiciel kadr Komendy Stołecznej Policji spotkali się z uczniami tarczyńskiego liceum, by rozmawiać o perspektywach, jakie daje służba w policji. Program realizowany jest w ramach działań związanych z "Promowaniem zawodu policjanta".

PROMOWANIEM ZAWODU POLICJANTA - SPOTKANIE Z LICEALISTAMI W TARCZYNIE

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz policjantów z komisariatu w Tarczynie. W dzisiejszej lekcji przeprowadzonej dla uczniów klasy maturalnej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarczynie tematem wiodącym było promowanie zawodu policjanta.

Uczniom zaprezentowano zarówno wymogi, jakie musi spełnić kandydat na policjanta oraz omówiono jak wygląda proces rekrutacji.

Przedstawiona została możliwość rozwoju i kształcenia zawodowego. Atrakcyjność służby obrazował przedstawiony uczniom film, a także osobiste doświadczenia policjantów współprowadzących dzisiejsze zajęcia.

Założeniem działań podjętych w całym garnizonie stołecznym, a skierowanym do klas maturalnych jest chęć rozpowszechniania informacji dotyczących rekrutacji oraz wymogów formalnych związanych z przyjęciem do policyjnej służby. Policjanci przypominają, że wszyscy chętni podjęcia służby w policji znajdą szczegółowe informacje na stronie komendy stołecznej policji pod adresem www.policja.waw.pl

W dzisiejszym spotkaniu w Tarczynie uczestniczyli: Pani Anna Misztal reprezentująca wydział doboru KSP, Pani Iwona Dykowska z wydziału wspomagającego KPP w Piasecznie oraz sierż. Małgorzata Witak z komisariatu policji w Tarczynie i kom. Jarosław Sawicki.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Poznaj i zrozum ryzyko w Tarczynie

Poznaj i zrozum ryzyko - Służba Więzienna i Policjanci z Piaseczna o odpowiedzialności, ochronie i zachowaniu uczestników ruchu drogowego. To tematy jakie poruszone zostały na spotkaniu w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie, przy udziale ponad 100 uczniów. Gościem specjalnym był skazany za jazdę pod wpływem alkoholu Maciek, który szczegółowo opisywał sytuację swoją oraz innych młodych osób obecnie przebywających w zakładach karnych.

POZNAJ I ZROZUM RYZYKO W TARCZYNIE

Poznaj i zrozum ryzyko… to kampania społeczna skierowana do przyszłych i początkujących kierowców, ale również piratów drogowych, którzy zbieranie punktów karnych traktują jako hobby. Wydział Ruchu Drogowego w Piasecznie wspólnie ze Służbą Więzienną już po raz drugi w tym roku przeprowadził takie zajęcia. Tym razem w Zespole Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Podczas spotkania zostały omówione m.in.: przyczyny wypadków drogowych, najczęściej lekceważone przepisy ruchu drogowego, konsekwencje ich łamania oraz sytuacja społeczno-prawna sprawców wypadków, z uwzględnieniem tych, którzy spowodowali wypadki ze skutkiem śmiertelnym. Materiał filmowy przygotowany w ramach kampanii zawiera świadectwo mężczyzny skazanego za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu.

Z-ca naczelnika wydziału ruchu drogowego z Piaseczna asp. szt. Maciej Piotrowski rozpoczynając wczorajsze spotkanie podkreślił, że jedna nieodpowiedzialna decyzja szczególnie młodego człowieka, który staje się sprawcą wypadku drogowego, rzutuje na jego dalsze życie, a konsekwencje takiego wypadku wpływają zarówno na najbliższe, ale i dalsze mu osoby. Naczelnik zwrócił uwagę na odpowiedzialność nie tylko karną, ale i społeczną takich zdarzeń.

W spotkaniu udział wzięło ponad 100 uczniów, a gościem specjalnym był Maciek, który przebywa w jednym z zakładów karnych oraz porucznik Aneta Hernik- Wilkosz reprezentująca służbę więzienną.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podejrzewani o kradzież z magazynu sklepowego w Tarczynie

Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie prowadzą działania zmierzające do zidentyfikowania i zatrzymania sprawców kradzieży do której doszło w jednym z supermarketów w Tarczynie. Czterech mężczyzn z magazynu sklepowego wyniosło towar i przez nikogo niezauważeni odjechali w nieznanym kierunku. Osoby rozpoznające publikowane zdjęcia lub mogące pomóc w zidentyfikowaniu sprawców proszone są o pilny kontakt z policją.

PODEJRZEWANI O KRADZIEŻ Z MAGAZYNU SKLEPOWEGO W TARCZYNIE

W dniu 15 lutego br., o godzinie 18.35 do supermarketu znajdującego się przy ulicy Grójeckiej w Tarczynie, weszło dwóch mężczyzn, których zdjęcia publikujemy. Mężczyźni Ci wraz z dwoma innymi są podejrzewani o dokonanie kradzieży towarów typu AGD i innych na sumę kilkunastu tysięcy złotych.

Sprawcy wykorzystując nieuwagę oraz zajęcia pracowników weszli do magazynu, skąd przez kilkanaście minut wynosili różnego rodzaju towary. Następnie skradzione rzeczy spakowali do granatowego forda modeno, którym jeden z mężczyzn podjechał pod samą rampę magazynową.

PODEJRZEWANI O KRADZIEŻ Z MAGAZYNU SKLEPOWEGO W TARCZYNIE

Policjanci z wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zajmujący się tą sprawą zwracają się do osób mogących pomóc w identyfikacji tych mężczyzn, lub posiadających wiedzę dotyczącą tej sprawy o pilny kontakt.

Informację można przekazywać telefonicznie pod numerem 22 756 7018 lub mailowo na adres podany na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)