Menu
A+ A A-

Jak być fit i nie zwariować - spotkanie z dietetykiem w Tarczynie

20 listopada 2018 roku o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z dietetykiem Marcinem Jasińskim. Podczas spotkania będzie poruszany temat wszechobecnego trendu na modę na bycie "fit" i związany z nią chaos informacyjny. Pokazane będzie to, jak dieta może wpływać na pamięć, koncentrację czy ogólne samopoczucie. Będzie można posłuchać odpowiedzi na pytania: Czy jedzenie może uzależniać jak narkotyk? Czy każdy z nas musi być fit? Jak odnaleźć swoją własną drogę do wymarzonej sylwetki? Czy mózg może być na diecie? Miejsce: sala kina Za Rogiem, ul. Stępkowskiego 17, Tarczyn. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Jak być fit i nie zwariować - spotkanie z dietetykiem w Tarczynie

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mammobus na terenie powiatu piaseczyńskiego - wrzesień 2017

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię? Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.” Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

MAMMOBUS NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - WRZESIEŃ 2017

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:
Góra Kalwaria – 6 i 7 września przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej, ul. Białka 4
Tarczyn – 6 września przy Tarczyńskim Centrum Medycznym, ul. Warszawska 32
Lesznowola – 7 września przy Zespole Szkół, ul. Szkolna 8
Prażmów – 7 września przy Ośrodku Zdrowia, Ostapowicza 4

MAMMOBUS NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO - WRZESIEŃ 2017

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Spotkanie z dietetykiem w Tarczynie - dieta od Juniora do Seniora

19 stycznia 2016 roku odbędzie się spotkanie z dietetykiem Marcinem Jasińskim w Tarczynie. We wtorek 19 stycznia 2016 r. o godz. 18:00 w sali Kina za Rogiem porozmawiamy o diecie dla małych i dużych. Przeanalizujemy także zapisy ustawy o "sklepikach szkolnych". Wstęp wolny. Zapraszamy na spotkanie z dietetykiem.

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM W TARCZYNIE - DIETA OD JUNIORA DO SENIORA

Napisz komentarz (1 Komentarz)