Menu
A+ A A-

Z talentem za Pan brat - film o Tarczyńskich Talentach potrójnie wyróżniony

Film „Z talentem za Pan Brat”, autorstwa Daniela Howorusa, promujący utalentowanych, młodych mieszkańców gminy Tarczyn, wywalczył wyróżnienia w dwóch prestiżowych ogólnopolskich konkursach - Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” oraz "CITY FILM Independent". Produkcja ta przyczyniła się ponadto do wygrania przez gminę Tarczyn Pracowni Orange.

Z TALENTEM ZA PAN BRAT - FILM O TARCZYŃSKICH TALENTACH POTRÓJNIE WYRÓŻNIONY

Odpowiedzialny….
W ramach II edycji Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” nadesłano 58 filmów (zgłaszali je przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, samorządy i organy administracji publicznej.).Do konkursu zakwalifikowano 27 filmów przedsiębiorstw i organizacji. Produkcja „Z talentem za Pan Brat”, zgłoszona do plebiscytu wspólnie przez Gminę Tarczyn i Gminny Ośrodek Kultury, została uhonorowana przez jury specjalnym wyróżnieniem w kategorii organizacji pozarządowych (NGO)!

Ciekawy…
Z kolei do Konkurs Filmowego "CITY FILM Independent", adresowanego głównie do miast i regionów (promujących ciekawe i atrakcyjne miejsca, miejscowości, obszary, parki krajobrazowe, kulturę itp.) zakwalifikowano ostatecznie 25 filmów, wyłonionych spośród kilkudziesięciu nadesłanych z całej Polski. Po obejrzeniu produkcji oraz naradzie, Komisja Artystyczna dokonała werdyktu, zgodnie z którym film „Z talentem za Pan Brat” zajął w konkursie drugie miejsce!Nieszablonowy…
Głównym celem Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych jest upowszechnienie wiedzy na temat Zrównoważonego Rozwoju i Corporate Social Responsibility (CSR) m.in. poprzez promocję Agendy ONZ na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 i zawartych w niej 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals - SDG’s). Plebiscyt "CITY FILM Independent" promuje natomiast najpiękniejsze regionów kraju poprzez wybranie i nagrodzenie filmów o szczególnych walorach, które w sposób najciekawszy i nieszablonowy pokazują uroki Polski.

Pomocny….
Warto także zaznaczyć, iż film „Z talentem za Pan Brat” był jednym z najważniejszych elementów zgłoszenia, które gmina Tarczyn złożyła w konkursie na Pracownię Orange. Dzięki ciekawej, umiejętnie przygotowanej aplikacji lokalizacja w Pracach Małych została wybrana przez władze Fundacji Orange do grona 64 najlepszych z całej Polski (spośród ponad 200 zgłoszonych miejsc - średnio do decydującego, II etapu konkursu weszła jedna na cztery lokalizacje). Tym samym awansowaliśmy do ścisłego grona miejscowości mogących rywalizować o pracownie multimedialne w głosowaniu internetowym. Tu z kolei, tj. w II etapie konkursu Fundacji Orange, znaleźliśmy się na liście 26 zwycięzców, zdobywając ponad 13 tys. głosów! Dzięki temu w Pracach Małych, mieszkańcy będą mogli wkrótce korzystać z nowoczesnej pracowni multimedialnej.