Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na „Szopkę bożonarodzeniową”. Prace należy składać u organizatora do 14 grudnia 2018 r., na adres: Gminny Ośrodek Kultury, ul. J. Stępkowskiego 17, 05-555 Tarczyn. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową zostanie zorganizowana wystawa. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Konkurs na Szopkę bożonarodzeniową w Tarczynie

Cele konkursu:
- kultywowanie wśród uczniów tradycji wykonywania szopek,
- poznanie i zapamiętanie wydarzeń związanych z narodzeniem Jezusa,
- poznanie chrześcijańskiej wymowy świątecznych zwyczajów związanych z domowym przygotowaniem szopki bożonarodzeniowej.
Konkurs adresowany jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Obejmuje następujące kategorie:
- przedszkola - grupa 5 lat i 6 lat
- klasa I – III szkoły podstawowe
- klasa IV – VI szkoły podstawowe
- klasa VII i gimnazjum
- szopki rodzinne III.
Warunki uczestnictwa:
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu jedną pracę przestrzenną wykonaną samodzielnie, dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Ocenie nie będą podlegać szopki zbiorowe ( nie dotyczy kat. Rodzinna) oraz zakupione szopki jak i figurki. Każda zgłoszona do konkursu praca powinna być opatrzona trwale umocowaną i nie uszkadzającą kompozycji kartką informacyjną zawierającą imię i nazwisko, wiek autora (kategoria), adres, nazwę szkoły tel. kontaktowy.