Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że z dniem 01.07.2019 serwis i usługi dostępne pod adresem powiat-piaseczynski.info mają nowego właściciela i operatora - firmę Aktivo Media Marcin Piotrowicz, ul. Ossendowskiego 7, 93-228 Łódź, NIP: 9710663921.

BELFER - monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka w Tarczynie

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka pn.: BELFER. Autor: Jean Pierre-Dopagne. Przekład: Bogusława Frosztęga. Reżyseria: Michał Kwieciński. Scenografia i kostiumy: Irena Biegańska. Po raz pierwszy w Tarczynie doskonała sztuka belgijskiego dramaturga w mistrzowskim wykonaniu Wojciecha Pszoniaka – jednego z najbardziej niezwykłych talentów aktorskich. „Wśród przeznaczonych na scenę utworów trudno o tekst bardziej naszpikowany znaczeniami i stawiający więcej pytań.

BELFER - monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka

W swej warstwie fabularnej jest to historia nauczyciela licealnego, któremu przyszło uczyć literatury w szkole dla tak zwanej trudnej młodzieży. [..] Krytycy i publiczność byli zachwyceni tonem sztuki. Podkreślali, że „Belfer” nie opowiada wyłącznie o trudnym życiu nauczycieli. Uznali, że ten monodram, opisując mikrokosmos szkoły, daje pod rozwagę, o ile nie kwestionuje, wartości naszego społeczeństwa. A także współczesnego teatru. W recenzjach z „Belfra” pisano, że sztuka jest jak gdyby lustrem odbijającym nas wszystkich. Piękny dramat pełen czułości i humoru, choć czasem wywołujący zgrzytanie zębów”. – Konrad J. Zarębski.