Informacje22 października 2016, 11:00,

Bajki z Kliszy - sobota z tatą

22 października 2016 roku w godz. 11:00 - 12:00 odbędzie się seans bajek dla dzieci pn.: Bajki z Kliszy - sobota z tatą. Miejsce: Przystanek Kultura, Plac Piłsudskiego 9 w Piasecznie. Wszechnica Rodzica zaprasza dzieci na seans bajek z retro rzutnika! Dodatkowo zabawy ruchowe z instruktorem. Gorąco zachęcamy Tatusiów, by to oni pojawili u nas się tego dnia z dziećmi. Prosimy o wygodne stroje. Wstęp wolny. Zapraszamy na Bajki z kliszy!

Bajki z Kliszy - sobota z tatą

Informacje20 października 2016, 18:00,

Spotkanie z Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym z Zarządu Krajowego Partii Razem

20 października 2016 roku o godzinie 18.00 w restauracji Puławska 4 w Piasecznie odbędzie się spotkanie z Marceliną Zawiszą i Maciejem Koniecznym z Zarządu Krajowego Partii Razem. Pod koniec września grupa lokalnych działaczy i działaczek oddzieliła się od środowiska warszawskiego, powołując terenowy organ partii działający na obszarze powiatów grójeckiego i piaseczyńskiego. Podczas spotkania rozmawiać będziemy m.in. o Czarnym Proteście, który zgromadził na piaseczyńskim rynku ponad 300 osób.

SPOTKANIE Z MARCELINĄ ZAWISZĄ I MACIEJEM KONIECZNYM Z ZARZĄDU KRAJOWEGO PARTII RAZEM

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Marcelina Zawisza - Ślązaczka mieszkająca w Warszawie, z wykształcenia polityczka społeczna, z zamiłowania działaczka i społeczniczka. Pochodzi z górniczej, związkowej rodziny. Zaczynała w Młodych Socjalistach i od 9 lat walczy o lepszy świat. Kilka słów o sobie: jestem polityczką społeczną, dziennikarką, społeczniczką. Współorganizowałam protesty przeciwko zamykaniu szkół i prywatyzacji stołówek, walczyłam o tańszą komunikację publiczną, brałam udział w protestach przeciwko zamykaniu kopalń. Od 8 lat pracuję na umowach śmieciowych jako baristka, kelnerka, inwentaryzatorka czy dziennikarka. Byłam jedną z inicjatorek i założycielek RAZEM, a obecnie należę do zarządu partii. Jestem Ślązaczką, pochodzę z górniczej, związkowej rodziny. Od 9 lat walczę o lepszy świat.

Maciej Konieczny - pochodzi ze Śląska, mieszka w Warszawie. Pracuje w sektorze pozarządowym, zawodowo zajmuje się partycypacją publiczną. Od lat działa politycznie na rzecz równości i demokracji. Kilka słów o sobie: Od lat pomagam samorządom włączać obywateli w podejmowanie decyzji o ważnych dla nich sprawach. Wcześniej przepracowałem wiele lat na śmieciówkach między innymi jako magazynier, dziennikarz, sprzedawca, menadżer kultury, ochroniarz, tłumacz, koordynator dużych imprez i pracownik fizyczny. Równolegle działałem w ruchu ATTAC Polska na rzecz demokracji, praw pracowniczych i opodatkowania spekulantów. Jestem jednym z inicjatorów i założycieli Razem.