Informacje23 lipca 2016, 10:00,

Bieg Pielgrzyma Piaseczno Sztafeta Parafialna - Światowe Dni Młodzieży

Trwają zapisy na Bieg Pielgrzyma oraz Sztafetę Parafialną Pielgrzyma. Zawody odbędą się dnia 23 lipca 2016 roku od godz. 10.00 w ramach Światowych Dni Młodzieży. Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kondycja.com.pl Biuro zawodów będzie mieściło się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Organizatorzy: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Piaseczno, Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Kondycja. Zachęcamy do wzięcia udziału w zawodach.

Bieg Pielgrzyma Piaseczno Sztafeta Parafialna - Światowe Dni Młodzieży

Program Bieg Pielgrzyma / Sztafeta Parafialna Pielgrzyma:
10:00 weryfikacja zawodników, przyjmowanie zgłoszeń
11:00 otwarcie imprezy
11:15 Bieg Pielgrzyma dystans 1 km
11:45 Sztafeta Parafialna 4 x 400 m
12:00 podsumowanie wyników
12:30 zakończenie imprezy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Regulamin Biegu Pielgrzyma: www.kondycja.com.pl/bieg-pielgrzyma/
Rejestracja na Bieg Pielgrzyma: www.kondycja.com.pl/startmeta/ce0215ae/lista-startowa/
Rejestracja na Sztafetę Parafialną: www.kondycja.com.pl/startmeta/a10964c8/lista-startowa/

BIEG PIELGRZYMA PIASECZNO SZTAFETA PARAFIALNA

Informacje14 lipca 2016, 14:26,

Czterech chętnych do budowy ratusza w Konstancinie-Jeziornie

Cztery firmy ubiegają się o kontrakt na dokończenie budowy ratusza przy ul. Nowopiaseczyńskiej w Konstancinie-Jeziornie. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, a wykonawcę poznamy prawdopodobnie pod koniec lipca 2016 roku.

Czterech chętnych do budowy ratusza w Konstancinie-Jeziornie

W przetargu nieograniczonym na kontynuację budowy konstancińskiego ratusza wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę ul. Kolejowej wpłynęły cztery oferty. O wielomilionowy kontrakt ubiegają się firmy: "DORBUD" z Kielc, "Mawilux" z Ład, "ZAB-BUD" z Warszawy i "Erekta Budownictwo" z Warszawy. Najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 22,8 mln zł, a najdroższa na ponad 28,2 mln zł (szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej). Obecnie trwają prace komisji przetargowej, która wyłoni wykonawcę. O tym, kto dokończy budowę nowego magistratu zadecyduje cena oraz okres udzielonej gwarancji. Wszystko ma być jasne do końca lipca.

Przypomnijmy - inwestycję przy ul. Nowopiaseczyńskiej pierwotnie realizowało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm pod przewodnictwem spółki "Coprosa". Prace rozpoczęły się w 2014 r. i miały zakończy w listopadzie tego roku. Niestety, budowlańcy w drugiej połowie lutego wstrzymali wszelkie prace i mimo wezwań nie wznowili ich. W związku z czym, 2 marca magistrat odstąpił od umowy z Hiszpanami. Gmina przeprowadziła też inwentaryzację inwestycji, która wykazała wiele nieprawidłowości w budowie ratusza. Teraz gmina domaga się od spółki ponad 2,4 mln zł odszkodowania. Były wykonawca płacić nie zamierza. Sprawa trafiła więc do sądu. Wszystkie te zawirowania spowodują opóźnienie w oddaniu budynku do użytku.

Autor: Patryk Siepsiak