Informacje2 września 2019, 16:59,

Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

Po wtorkowej awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka Wśród mieszkańców gminy Lesznowola, podobnie jak w wielu polskich miejscowościach panuje obawa o jakość wody pitnej kranach. Jednak jak przekonuje prezes Lesznowolskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Kazimierz Jabłoński, na terenie gminy Lesznowola poziom jakości wody jest niezagrożony. Poniżej treść oświadczenia.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Przedsiębiorstwo Komunalne wydało oświadczenie

Oświadczenie

W związku z licznymi zapytaniami związanymi z awarią oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie i powstałym zanieczyszczeniem wody w rzece Wisła, Lesznowolskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o. o. informuje, iż mieszkańcy Gminy Lesznowola korzystają z wody pochodzącej z własnych ujęć wody (studnie znajdujące się na terenie Gminy Lesznowola), a system sieci wodociągowych na terenie gminy jest niezależny od systemu wodociągowego miasta stołecznego Warszawy.

Informujemy, iż w związku z powyższym na terenie Gminy Lesznowola nie występuje zagrożenie skażenia wody pitnej związane z zanieczyszczeniem wody w rzece Wisła.

Kazimierz Jabłoński

autor/źródło: ralf

Informacje2 września 2019, 16:35,

7 Festiwal Piosenki Dołującej

Czy Piosenka Dołująca musi dołować?

Centrum Kultury w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego zapraszają w najbliższą sobotę (7 września br.) na spotkanie z muzyką literacką i kabaretową na polanie zwanej "Spaloną".

Przewiń w dół aby czytać dalej

7 września przyjdź na spotkanie z muzyką literacką i kabaretową na polanie zwanej Spaloną.

Konkurs odbywa się już od 6 lat. 30 wykonawców będzie walczyć o główną nagrodę na dołującą piosenkę autorską oraz na sponurzenie dowolnej wesołej piosenki. Wykonane utwory będzie oceniać związane z tematyką jury w składzie:
- Marcin Olak,
- Barbara Sobolewska- Szczycińska,
- Mirek „Michu” Michalski.

Dyrektor artystyczny wydarzenia Stanisław Szczyciński.

PROGRAM:
15.00 – 18.00 – przesłuchania konkursowe
18.00 – 18.45 – recital Małgorzaty Wojciechowskiej
19.00 – 20.00 – koncert laureatów – prowadzenie Marek Majewski
20.00 – koncert PIOTRA BUKARTYKA I KRZYSZTOFA KAWAŁKO

Sobota, 7 września, godz. 15.00-22.00
Miejsce:
Żabieniec, Uroczysko Zimne Doły.