Informacje3 listopada 2014, 17:30,

Debata kandydatów na burmistrza

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno organizuje Piaseczyńską Debatę Wyborczą. Odbędzie się ona 3 listopada 2014 r. o godz. 17:30 w Centrum Kultury w Piasecznie. Do udziału w niej zaproszeni zostali wszyscy kandydaci na stanowisko burmistrza. Debata będzie dotyczyć wyłącznie kwestii młodzieżowych. Powodem tej decyzji jest ograniczony czas – nie da się wysłuchać programów wyborczych siedmiorga kandydatów w dwie godziny, gdyż tyle właśnie będzie trwać debata. - Kolejnym powodem jest nasz udział w projekcie "Youth Power – siła młodzieżowych rad", który zakłada m.in. przeprowadzenie takiej właśnie debaty – wyłącznie na temat młodzieży - tłumaczą organizatorzy. Zapraszamy przede wszystkim uczniów piaseczyńskich szkół - dodają.

Debata kandydatów na burmistrza

Debata będzie dotyczyć wizji i planów dla Piaseczna, natomiast szczególny nacisk kładziony będzie na przedstawienie planów w stosunku do młodych. Kandydaci określą swoje poglądy dotyczące problemów istotnych dla młodzieży w Piasecznie oraz zaprezentują swój plan na najbliższą kadencję dla tej grupy naszej społeczności. - Oczekujemy od kandydatów wizji Piaseczna atrakcyjnego dla młodych ludzi - mówią przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno.

Informacje4 listopada 2014, 19:00,

Gościńce, ścieżki, drogi - koncert poezji śpiewanej w Piasecznie

4 listopada 2014 roku o godz. 19.00 zapraszamy na koncert poezji śpiewanej pn.: Gościńce, ścieżki, drogi. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Na podstawie wierszy Barbary Białowąs i skomponowanej do nich muzyki przez: Mieczysława Jureckiego, Romana Ziemlańskiego, Marka Kędziorka,Grzegorza Góralczyka, Jolantę Mórawską, Dariusza Samoraj, Marcina Musiała i Krzysztofa Podstawkę. Występują: Alicja Bendkowska - śpiew, Krzysztof Podstawka - gitara akustyczna, Włodzimierz Tyl - instrumenty klawiszowe, Barbara Białowąs - recytacja wierszy.

Gościńce, ścieżki, drogi - koncert poezji śpiewanej w Piasecznie

Koncert "Gościńce, ścieżki, drogi" oparty na poezji Barbary Białowąs przedstawia etos wędrowania po urokliwych polskich krajobrazach w różnych porach dnia i roku. Kontakt z przyrodą daje moc i energię do pokonywania trudów codzienności, budzi wrażliwość postrzegania świata i namysł nad sensem istnienia. Miłość do ojczystej ziemi daje poczucie swojego miejsca, swojej tożsamości. Barbara Białowąs pisze o konieczności zaprzestania biegu za sukcesem, wygodami i korzyściami materialnymi, o konieczności otwarcia się na ludzi i przyrodę, o cudzie życia i szczęściu przeżywania. Skomponowana do wierszy piękna muzyka znanych kompozytorów (m.in. Mieczysława Jureckiego) dopełnia refleksję.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie