Artykuł partnerski20 października 2019, 19:49,

Dlaczego warto wybrać szybkie płatności smartfonem? Jak płacić smartfonem? Krótki poradnik dla każdego użytkownika

Dlaczego warto wybrać szybkie płatności smartfonem? Jak płacić smartfonem? Krótki poradnik dla każdego użytkownika

Jedną z najnowszych form płatności zbliżeniowych stanowią płatności za pomocą smartfona. Płatności smartfonem to szybka i bezpieczna alternatywa standardowych płatności zbliżeniowych. Nie musisz już szukać portfela czy karty kredytowej, wszystkie niezbędne płatności wykonasz bowiem za pomocą swojego telefonu. Jak jednak płacić smartfonem? Co warto wiedzieć i na co zwrócić uwagę, używają tego typu płatności zbliżeniowych. Przydatne wskazówki znajdziecie w poniższym tekście.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Płacenie smartfonem to forma płatności zbliżeniowych

  1. Dlaczego warto płacić smartfonem?
  2. Jak płacić smartfonem?

 

Płacenie smartfonem to forma płatności zbliżeniowych, ciesząca się rosnącym zainteresowaniem. Tego typu płatności zapewniają szybkie zakupy bez konieczności wyciągania portfela czy karty kredytowej, stanowią więc dobrą alternatywę standardowych form płatności. Co więc warto wiedzieć o płatnościach za pomocą smartfonów? Podpowiadamy poniżej.

 

Dlaczego warto płacić smartfonem?

Płatności za pomocą smartfona to wygodna alternatywa dla tych z nas, którzy cenią sobie komfortowe i proste rozwiązania. Ile razy zdarzyło Ci się wyjść z domu bez gotówki czy portfela? Nerwowe poszukiwania przy kasie kończyły się niemiłym rozczarowaniem. Prostym rozwiązaniem mogą więc okazać się szybkie płatności smartfonem

Ponadto poszczególne smartfony oferują także możliwość aktywacji kilku kart płatniczych na jednym urządzeniu, zarówno tych kredytowych jak i debetowych. Dzięki temu podczas płatności za pomocą smartfona możemy wybrać, którą z nich chcemy zapłacić. Możesz więc pożegnać się z nieustannie wypchanym drobnymi portfelem czy niezliczoną liczbą kart płatniczych. To zdecydowane ułatwienie, zwłaszcza dla panów.

 

Jak płacić smartfonem?

Jak więc płacić smartfonem? Płatność z wykorzystaniem smartfona dokonuje się automatycznie po przyłożeniu telefonu do terminala. Podobnie jak w przypadku płatności zbliżeniowych za pomocą karty kredytowej w przypadku kwoty przekraczającej 50 złotych wymagana jest dodatkowa autoryzacja za pomocą PINu. Dbając o bezpieczeństwo swoich finansów możesz więc w szybki i bezproblemowy sposób dokonać płatności za pomocą smartfona.

Dodatkowe zabezpieczenie tego typu transakcji stanowi weryfikacja tożsamości przed dokonaniem transakcji. W zależności od poziomu zaawansowania naszego smartfona, poszczególne urządzenia przeprowadzają protokół potwierdzenia poprzez podanie kodu PIN, skan linii papilarnych, tęczówki oka czy twarzy.

Aby korzystać z płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona nasze urządzenie musi posiadać tzw. moduł NFC (Near Field Communication), umożliwiający bezprzewodową wymianę danych na odległość do 20 centymetrów. Tego typu nowoczesne rozwiązania technologiczne, znane pod nazwą HCE (Host Card Emulation) nie wymagają instalowania dodatkowych aplikacji, nie są także zależne od sieci operatora z którego korzystamy.

 

W dzisiejszych czasach na każdym niemal kroku towarzyszą nam urządzenia mobilne, wspierające nasze codzienne aktywności. Jednym z najciekawszych udogodnień są płatności zbliżeniowe za pomocą smartfonów. Szybkie i bezpieczne płatności smartfonami to wygodna alternatywa dla każdego z nas. 

autor/źródło: euro.com.pl

Napisz komentarz

Informacje17 października 2019, 15:53,

Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

Na zlecenie urzędu miasta zainstalowano w gminie 6 czujników smogu.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Możesz się łatwo dowiedzieć, czym oddychasz

Dzięki sensorom firmy Airly możesz się dowiedzieć, czym w danej chwili oddychasz. Wystarczy wejść na stronę https://airly.eu/map/pl/ albo ściągnąć aplikację mobilną Airly (z Google Play lub App Store). Będą ci się wyświetlać informacje o ogólnym stanie powietrza, poziomie poszczególnych pyłów zawieszonych, a dodatkowo o temperaturze, ciśnieniu atmosferycznym i wilgotności. Poza tym umieszczone na budynkach czujniki informują o zanieczyszczeniu, świecąc się na różne kolory (zielony oznacza najlepszą jakość powietrza).

Oto lokalizacje sensorów:
– przedszkole przy ul. Bema w Górze Kalwarii,
– szkoła przy ul. Kalwaryjskiej w Górze Kalwarii,
– Ośrodek Pomocy Społecznej przy ul. Pijarskiej w Górze Kalwarii,
– Cech Rzemiosł Różnych przy ul. Batorego w Górze Kalwarii,
– przedszkole w Baniosze,
– szkoła w Czachówku.

W skład sieci czujników w naszej gminie wchodzi też miernik na Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. ks. Sajny, zainstalowany w 2018 r.

Na zakup i montaż 6 urządzeń gmina Góra Kalwaria zdobyła dotację od samorządu województwa – ponad 5 tys. zł.

autor/źródło: Gmina Góra Kalwaria

Napisz komentarz

Polecane dla Ciebie


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie