Informacje28 sierpnia 2016, 10:00,

Eko-Niedziela - ekologicznie i sportowo na rynku w Piasecznie

28 sierpnia 2016 roku w godzinach 10:00-16:00 na rynku miejskim w Piasecznie zagości Eko-Niedziela, cykliczne warsztaty sportowo – ekologiczne. Organizatorem warsztatów jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Główne założenia warsztatów to przede wszystkim upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nawyków zdrowego stylu życia, edukacja ekologiczna oraz kształtowanie aktywnej postawy wobec przyrody. Patronat honorowy nad imprezą sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Z uwagi na wygranie przez Piaseczyńska Fundację Ekolgiczną ogólnopolskiego projektu w ramach programu „Tesco – Decydujesz, Pomagamy” partnerem strategicznym Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej, w tegorocznej „Eko-Niedzieli” jest sieć sklepów TESCO.

EKO-NIEDZIELA - EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Podczas Eko-Niedzieli zorganizowane zostaną stoiska edukacyjno-ekologiczne:
- Eco-Toys - zajęcia rozwijające zdolności manualne poprzez wykonywanie figurek z warzyw, owoców oraz odpadów komunalnych;
- Uzdatnianie Wody - zajęcia podczas których uczestnicy mogą wykonać własnoręcznie prosty filtr do oczyszczania wody;
- Odnawialne Źródła Energii - młodzież może obejrzeć działanie modeli turbin wiatrowych i wodnych, które zajęły najwyższe miejsca w „Ogólnopolskich Turniejach Maszyn Wodnych i Wiatrowych”.
- Las naszym przyjacielem - zajęcia ekologiczno - edukacyjne, w których dzieci poprzez rozwiązywanie rebusów i łamigłówek będą poznawać „zwyczaje” lasu,
- Ekologia po angielsku - zajęcia edukacyjne, na których będą przedstawiane ekologiczne zwroty i słówka w języku angielskim.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

EKO-NIEDZIELA - EKOLOGICZNIE I SPORTOWO NA RYNKU W PIASECZNIE

Stałym punktem warsztatów Eko-Niedziela jest prezentacja dyscyplin sportowych oraz turnieje sportowe prowadzone przez piaseczyńskie stowarzyszenia i kluby sportowe. W tegorocznej Eko-Niedzieli młodzież będzie mogła wziąć udział w warsztatach i pokazach tanecznych oraz zajęciach sportowych realizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „Lekkoatletyka dla każdego” przy współpracy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Na uczestników warsztatów czekają atrakcyjne upominki, medale, dyplomy oraz niespodzianka od Pawła Fajdka, dwukrotnego mistrza świata w rzucie młotem. Warsztaty są bezpłatne.

Zapraszamy serdecznie
Katarzyna Kondraciuk
Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna

Informacje19 sierpnia 2016, 19:00,

Czerwony Tulipan - Rynek Muzyczny

19 sierpnia 2016 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Rynek Muzyczny, podczas którego wystąpi Czerwony Tulipan. Miejsce: Rynek, Pl. Piłsudskiego w Piasecznie. Wstęp wolny.

CZERWONY TULIPAN - RYNEK MUZYCZNY

CZERWONY TULIPAN - zespół złożony z pięciu artystycznych indywidualności:
Stefan BRZOZOWSKI - kompozytor i "szef", dzięki ambitnym aranżacjom zapewnia wysoki poziom muzyczny i wokalny;
Ewa CICHOCKA - artystka z dużym temperamentem , posiada rzadki talent aktorski z dużym wyczuciem komizmu;
Krystyna ŚWIĄTECKA - zamknięta w sobie, oszczędna w środkach, wzruszająca liryzmem, uduchowiona;
Andrzej CZAMARA - fenomenalny gitarzysta, zatopiony całkowicie w swoim instrumencie, który opanował perfekcyjnie;
Andrzej DONDALSKI - gitarzysta basowy z "rockowym rodowodem" (dawniej zespół ART-Rock).

CZERWONY TULIPAN tworzy i śpiewa piosenki "uczucia" , czyli poetyckie i kabaretowe ... zawsze literackie lub jak nazywają je niektórzy "piosenki artystyczne" . Współpracuje z "Kabaretową Sceną TRÓJKI" ... i należy do "Krainy łagodności" . Koncertował w EUROPIE (Rosja, Niemcy, Francja, Szwecja, Austria, Węgry, Litwa) , był z koncertami w USA i Kanadzie , gra koncerty w całej POLSCE . Brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych . Związany z OLSZTYNEM (miejscem zamieszkania) . Inicjuje koncerty, przeglądy, festiwale na terenie Warmii i Mazur . Wydał 10 płyt CD ... oraz DVD zatytułowane "OBRAZY i obrazki" - koncert na Zamku w Olsztynie (25 czerwca 2007 roku).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie