Informacje24 lutego 2008, 00:00,

Karate Shotokan w Piasecznie - Szkoła Funado Piaseczno

Karate Shotokan Szkoła Walki Funado sekcja Piaseczno powstała w 2004 roku, z inicjatywy grupy młodych ludzi z Piaseczna. Twórcą Szkoły Funado, jest sensei Krzysztof Magdziarz (Idan), zawodnik AZS UKK WARSZAWA. Zajęcia Karate Shotokan Funado odbywają się w sali treningowej w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie, przy ulicy Szkolna 14 A. Telefon: 0607-533-774 oraz mail kontaktowy: funa@aster.pl Zachęcamy mieszkańców do trenowania Karate Shotokan w Piasecznie.

Karate Shotokan w Piasecznie - Szkoła Funado Piaseczno

Karate jest coraz częściej postrzegane, jako ważny czynnik rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, dlatego jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko trenowało karate w Piasecznie, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Karate Funado. W szkole FUNADO prowadzone są zajęcia dla wszystkich grup wiekowych. Trening można dostosować do własnych potrzeb. Można ćwiczyć rekreacyjnie lub pod kątem egzaminów na stopnie "kyu". Szkoła Walki Funado w Piasecznie, posiada wykwalifikowana kadrę instruktorską. Współdziałają z wieloma klubami i nauczycielami sztuk walki. Więcej informacji o Szkole Karate w Piasecznie znajdziesz na stronie internetowej: www.karate-piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje24 lutego 2008, 00:00,

Będzie autobus dla uczniów Zespołu Szkół w Józefosławiu

Kurier Południowy poinformował, że poskutkowały protesty mieszkańców Józefosławia i Julianowa wobec braku autobusu szkolnego do nowego Zespołu Szkół przy ul. Kameralnej w Józefosławiu. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno planował transport dla dzieci, ale dopiero od września 2008 roku. Teraz swoje plany przyspieszył.

Według informacji, które możemy przeczytać w najnowszej gazecie Kurier Południowy (nr 7/2008), najprawdopodobniej już od poniedziałku 25 lutego 2008 roku jeździć będzie PKS dotowany przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Mariola Malesa z Wydziału Utrzymania Dróg i Transportu Publicznego poinformowała, że autobus będzie miał cztery kursy, dwa rano i dwa po południu. Jego trasa zaczynie się w bazie na ul. Julianowskiej, potem autobus pojedzie ul. Geodetów, Ogrodową, Działkową i Wilanowską.

Jak się okazuje, nie jest to jedyna komunikacyjna alternatywa dla uczniów Zespołu Szkół w Józefosławiu. Niedawno zgłosiła się do nas firma Rojbus i dostała już pozwolenie na uruchomienie linii na trasie od pętli w Julianowie do ogródków działkowych w Szczakach przez Złotokłos i Runów. Ten autobus nie będzie jednak opłacany przez gminę Piaseczno.

Informacje powiązane tematycznie: od września ma ruszyć szkoła Józefosław – Julianów (2007-04-09), zapisy do nowego Zespołu Szkół Publicznych w Józefosławiu (2007-05-24), Zespół Szkół Publicznych w Józefosławiu z opóźnieniem (2007-06-30), Szkoła w Józefosławiu to porażka budowlana firmy Zam-Bet (2007-08-11), Szansa na szkolny autobus dowożący do Szkoły Józefosław (2008-01-28). Zachęcamy do komentowania tej informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na forum: szkoła w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Józefosław