Informacje26 maja 2019, 08:00,

Miejski spacer historyczny – Zalesie Dolne miasto ogród

26 maja 2019 roku o godz. 10:00 zapraszamy na miejski spacer historyczny ULICAMI PIASECZNA – Zalesie Dolne miasto ogród. Historie związane z odwiedzanymi ulicami opowiadać będzie Stanisław Hofman – znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna. O zabytkowych zalesiańskich willach opowiadać będą – Hanna Zbyszewska i Mira Walczykowska z Fundacji “Dom Zośki”. Zbiórka: stacyjka kolejki wąskotorowej Zalesie Dolne (ul. Stołeczna obok nr 32). Koniec: skrzyżowanie ul. Pomorska/Aleja Polskiego Państwa Podziemnego. Udział bezpłatny.

Miejski spacer historyczny – Zalesie Dolne miasto ogród

Cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Podczas spacerów dowiemy się o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach związanych z daną ulicą. Zobaczymy archiwalne zdjęcia. Usłyszymy wiele ciekawostek i anegdot. Prowadzenie: Stanisław Hofman – przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna.

Wydarzenie zorganizowane w ramach 590-lecia nadania praw miejskich Piasecznu.

Informacje26 maja 2019, 10:00,

Strefa SPORTOWIAKÓW w parku w Piasecznie

26 maja 2019 roku w godz. 12.00-15.00 Akademia Małego Sportowca SPORTOWIAKI, zaprasza dzieci w wieku od 2 do 6 lat do Strefy SPORTOWIAKÓW w Parku Miejskim w Piasecznie. Podczas trwania wydarzenia wszyscy będą mieli możliwość swobodnej zabawy w strefie i poznawania SPORTOWIAKOWEGO świata. Wstęp wolny. Miejsce: Park Książąt Mazowieckich w Piasecznie (przy ul. Chyliczkowskiej / Zgody). Serdecznie zapraszamy.

Strefa SPORTOWIAKÓW w parku w Piasecznie

Zostaną przeprowadzone dla chętnych dzieci, 30-minutowe zajęcia pokazowe z elementami :
– piłki nożnej
– koszykówki
– szermierki
– kształtowania sprawności ogólnej.