Informacje10 sierpnia 2015, 13:58,

Nowy most na Jeziorce pomiędzy Głoskowem a Wólką Pęcherską

Zgodnie z umową podpisaną przez Powiat Piaseczyński z firmą Skanska SA rozpoczęły się prace związane z budową nowego mostu przez rzekę Jeziorkę w ciągu drogi powiatowej nr 2838W (pomiędzy Głoskowem a Wólką Pęcherską).

Nowy most na Jeziorce pomiędzy Głoskowem a Wólką Pęcherską

Oprócz nowej konstrukcji mostu, inwestycja obejmuje także dojazdy, przebudowę oświetlenia ulicznego, gazociągu i urządzeń telekomunikacyjnych, wykonanie ciągu pieszego i ścieżki rowerowej. Długość mostu wyniesie 42 m. Wraz z dojazdami inwestycja obejmie odcinek liczący 175 m. Most zaprojektowany jest na obciążenie kl. A, do 50 ton. Termin wykonania inwestycji to 16 listopada 2015 r. Koszt realizacji wyniesie prawie 3 mln złotych, z czego 50 % stanowi dofinansowanie ze środków Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie