Informacje8 listopada 2012, 00:00,

Obchody Święta Niepodległości w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Spotkania z Pieśnią, Parafia św. Anny w Piasecznie i Akcja Katolicka, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RPiBWP koło w Piasecznie, Hufiec ZHP Piaseczno zapraszają na wydarzenia z okazji Święta Niepodległości. Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2012 roku odbędzie się m.in. na akcja uliczna "Dziadek" jedzie!, wjazd Piłsudskiego na Rynek w Piasecznie, spotkanie z pieśnią i pokaz filmów z okresu międzywojennego.

WYDARZENIA Z OKAZJI ŚWIęTA NIEPODLEG£OŚCI W PIASECZNIE

Święto Niepodległości program obchodów:

10.00 - 11.00 Kościół św. Anny w Piasecznie; Msza św. za Ojczyznę
11.10 - 11.55 Plac Piłsudskiego - Ratusz
- Hymn państwowy
- wystąpienia okolicznościowe: Starosta Piaseczyński - Jan Adam Dąbek, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis
- złożenie wiązanek
- występ dziecięcego chóru szkolnego Zespołu Szkół w Gołkowie, chóru "Lira" z Piaseczna, Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej
12.00 - 15.30 Plac Piłsudskiego - Rynek
12.00 - 12.30 Akcja uliczna: "Dziadek" jedzie! - anegdoty o Naczelniku w wykonaniu teatru "£ups!" i teatru "Stu uśmiechów, Jednego Smutku" (Centrum Kultury w Piasecznie)
12.30 - 13.00 "Wjazd Piłsudskiego na Rynek w Piasecznie" z asystą konną Technikum Hodowli Koni Zespołu Szkół RCKU w Piasecznie, wojskowa grochówka i "herbatka Piłsudskiego"
13.00 - 13.45 "W starym kinie" - pokaz filmów z okresu międzywojennego - "Przystanek Kultura", I p. s.24
14.30 - 16.00 "XI Spotkanie z Pieśnią" - pieśni patriotyczne z gawędą historyczną prof. Grzegorza Nowika - "Przystanek Kultura", I p. s.24

Wydarzenia towarzyszące:
10.00 - 14.00 Muzeum Regionalne w Piasecznie; wstęp bezpłatny "Patroni naszej codzienności" - wystawa o świętych ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Toruniu "Święci dla dzieci" - bezpłatne zajęcia plastyczne prowadzone przez etnografa; zajęcia zaczynają się o każdej pełnej godzinie (10, 11, 12, 13).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje8 listopada 2012, 00:00,

Koncert Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 2012

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny oraz GOK Lesznowola serdecznie zapraszają na koncert Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej, który odbędzie się 11 listopada 2012 roku o godz. 19.00 (po wieczornej mszy św.) w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert.

KONCERT LESZNOWOLSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ Z OKAZJI ŚWIęTA NIEPODLEG£OŚCI 2012

Lesznowolska Orkiestra Symfoniczna Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli została powołana do życia na początku 2011 roku. W Orkiestrze gra kilkanaście osób – są to muzycy amatorzy, którzy poza swoją zawodową pracą znajdują czas na muzykowanie – hobby, w którym przyjemnością jest nie tylko gra na instrumencie ale właśnie wspólna gra i wspólne tworzenie muzyki, a satysfakcję, radość i efekt przynosi wspólna praca. Do uczestnictwa w Orkiestrze zapraszamy wszystkich tych, którzy posiedli umiejętność gry na instrumentach orkiestrowych w stopniu co najmniej podstawowym, chcieliby te umiejętności rozwijać i spędzać czas w miłym towarzystwie bratnich muzycznych dusz. Opiekunem, kreatorem i przewodnikiem Orkiestry jest jej Dyrygent – Pan Mariusz Kolinko.
Tematy:Lesznowola