Informacje13 września 2010, 00:00,

Ogrody i łąki - wystawa malarstwa Joanny Brzostowskiej

Muzeum Regionalne Piaseczno zaprasza serdecznie na wystawę malarstwa Joanny Brzostowskiej: OGRODY I £¡KI. Miejsce: Muzeum Regionalnym (Plac Piłsudskiego 10, Piaseczno). Wystawę można zwiedzać do 26 września 2010 roku w godzinach pracy Muzeum. Serdecznie zapraszamy na wystawę do piaseczyńskiego Muzeum.

OGRODY I £¡KI - WYSTAWA MALARSTWA JOANNY BRZOSTOWSKIEJ

Joanna Brzostowska - dyplom - PWSSP we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w 1979 r.. Wystawy indywidualne w kraju: Kraków, Kazimierz Dolny, Gdańsk, Sopot, Zakopane, Warszawa oraz zagranicą: Francja (Rouen, Bordeaux); pokazy indywidualne w prywatnych rezydencjach we Francji (Cannes, Fonteney s/Bois, Paryż) oraz w Niemczech (Hamburg, Kolonia). Stała wystawa malarstwa w Galerii Joanny Małgorzaty Brzostowskiej w Konstancinie przy ul. Wojewódzkiej 18. Joanna Brzostowska jest kontynuatorką polskiej szkoły koloryzmu z wyraźną, własną autorską wersją tego kierunku. Prace malarki znajdują się w licznych kolekcjach malarstwa w Polsce, USA, Francji, Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Japonii, Włoszech, Malezji, Szwecji, Norwegii i Finlandii.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 września 2010, 00:00,

Chcą zbudować Miejsce Pamięci ks. Andrzeja Kwaśnika

W dniu 27 sierpnia 2010 roku w parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej powstał Społeczny Komitet Budowy Miejsca Pamięci ks. Andrzeja Kwaśnika. Komitet zajmie się realizacją projektu tablic pamiątkowych w kościele i na grobie rodziny ks. Andrzeja na cmentarzu parafialnym w Starej Iwicznej. 19 września 2010 roku po mszach świętych, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Więcej informacji na ten temat, na stronie internetowej: ksandrzejkwasnik.weebly.com